فیلم سازی عکاسی سینما

کارشناس رسمی دادگستری عکاسی فیلم سازی سینما و شکایت از آتلیه عکاسی

در سال‌های اخیر آتلیه‌های عکاسی نیز رونق قابل توجهی پیدا کرده‌اند و خصوصا در مراسمات مختلف مانند مراسم عقد و عروسی هزینه‌های چند ده میلیونی و گاها بیش از صد‌ها میلیون برای تدوین و ساخت فیلم هزینه‌ می‌شوند. آپشن‌های مختلفی که آتلیه‌ها برای مشتریان در نظر می‌گیرند اغلب با دوربین‌ها و یا امکانات فوق العاده صورت می‌گیرد.

افرادی که چنین ایده‌هایی دارند در اغلب موارد نمونه و طرح‌هایی نیز در ذهن خود دارند که بر اساس آن نمونه‌ها سفارشی را آتلیه‌ها می‌دهند اما در هنگام دریافت عکس‌ها تصاویر و یا کار‌هایی که به آتلیه می‌سپارند تازه متوجه مشکلات کار می‌شوند. مشکلاتی چون بی کیفیت بودن، بر اساس قرارداد نبودن، تاخیر آتلیه در تحویل و موارد اینچنینی. با توجه به این که این خطا‌ها بسیار زیاد شده است کارشناس رسمی دادگستری عکاسی فیلم سازی سینما که وظیفه ارزیابی چنین خساراتی را دارد به بررسی این موضوع پرداخته است.

 از سوی دیگر فیلم ها و عکس های عروسی معمولا در باغ ها و تالاهای عروسی انجام می شود. آتلیه های عکاسی بسیاری وجود دارند که کارهای میکس و عکاسی عروسی را انجام می دهند. حال چنانچه خطاهایی عمدی یا سهوی در خصوص انتشار غیر مجاز عکس ها و فیلم های عروسی انجام بشود از طریق زوجین قابلیت پیگیری دارد و می توان با کمک کارشناس رسمی دادگستری جرایم رایانه‌ای شکایتی تنظیم نمود.

شکایت از آتلیه عکاسی

شکایت از آتلیه عکاسی با کمک کارشناس رسمی به این صورت است که در خصوص تمامی شواهد و مستندات مربوطه تحقیقات انجام می شود و کارشناس با استفاده از آنها اقدام به تنظیم دادخواست می نماید. شکایت از آتلیه عکاسی به دلیل مواردی چون خیانت در امانت، زورگیری و تهدیدات و تجاوز به حریم شخصی و غیره ممکن است انجام بشود. در نهایت می توان گفت شکایت از آتلیه عکاسی توسط کارشناس مورد بررسی قرار می گیرد.

تخلفات آتلیه عکاسی

آتلیه های عکاسی معمولا زیر نظر واحد اصناف فعالیت دارند و با کسب مجوز و پروانه کسب فعالیت خود را آغاز می کنند. تخلفات آتلیه عکاسی شامل عدم رعایت قوانین مربوط به صنف عکاسان است. عمده ترین تخلفاتی که آتلیه عکاسی مرتکب آن می شوند: عدم تحویل فایل عکس ها، انتشار عکس ها، تهدید ها و کلاهبرداری و امثالهم می باشد. در خصوص تخلفاتی که آتلیه مرتکب می شود، می توان دادخواست تنظیم نمود. نحوه تنظیم دادخواست بسیار مهم است که با کمک کارشناس انجام می شود.

جرم تخلفات آتلیه عکاسی

همانطور که مشخص است آتلیه های عکاسی به دلیل اینکه فعالیت های بسیار حساسی انجام می دهن علاوه بر اینکه حقوق مادی را عهده دار هستند حقوق فرهنگی و اجتماعی و شرعی را هم عهده دار هستند. لذا از هر گونه تخلف عمدی و سهوی باید مبرا باشند. جرم تخلفات آتلیه عکاسی با توجه به مواردی چون میزان خطا و میزان خسارت وارده به مشتریان مشخص می شود. کارشناس در این خصوص می تواند تحقیقات لازم را انجام بدهد و در نهایت میزان خسارت وارده و میزان تخلفات آتلیه را مشخص نماید.

نحوه ی شکایت از آتلیه به این صورت است که ابتدا تمامی شواهد توسط کارشناس آماده سازی می شود و در نهایت موضوع دادخواست مبنی بر تخلف صورت گرفته حاضر می شود. در طی آن مشتریان می توانند تمامی حقوق خود از جمله میزان هزینه، میزان خسارات معنوی و مادی وارد شده را درخواست نمایند. آتلیه عکاسی موظف است تمامی ضوابط فنی و اجتماعی و فرهنگی مربوطه را رعایت نماید و از هر گونه سوء استفاده بپرهیزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *