فیلم سازی عکاسی سینما

ارزیابی دستمزد هنرمندان بر اساس ارزش فیلم و کارشناس رسمی دادگستری فیلم سازی، عکاسی و سینما

[ad_1]

هر از چند گاهی لیست­های بلند بالای دستمزد­های هنرمندان و عوامل فیلم­های سینمایی و تلوزیونی که در آن مبالغ هنگفت و قابل توجه، زیاد چشم نوازی میکند، تبدیل به تیتر یک سایت­ها و خبرگزاری­های مختلف میشود واز آن جهت که سالانه میلیارد ها تومن از بودجه فرهنگی کشور چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی صرف دستمزد هنرمندان برای همکاری در پروژه­های هنری میشود، این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.

البته جدل اصلی در این بررسی­ها میتواند منبع تامین مالی این پرداخت ها هم باشد اما ما در این مقاله به تعیین میزان ارقام پرداختی خواهیم پرداخت، مسئله­ای که کارشناس رسمی دادگستری فیلم سازی عکاسی سینما با توجه به داشتن تخصص مورد نظر میتواند به ارائه نظر کارشناسی بپردازد.

هنرمندان الگو­هایی برای انتقال فرهنگ می باشند یا به توصیف بهتر رفتار آن­ها الگوی مناسبی برای نشان دادن فرهنگ و انتقال آن به تمام مخاطبان که احاد مختلف جامعه را در برمیگیرد، می باشند. از طرف دیگر هنرمندان عوامل موثر اقتصادی و درامد زایی هستند پس دستمزد آن­ها میتواند در میزان کیفی و کمی تولیدات آن­ها تاثیر گزار باشد.

در این که در تمام دنیا هنر از بقیه حرفه­ها گران تر است و جزء پیچیده ترین مشاغل اجتماعی محسوب میشود شکی نیست ( علی الخصوص بازیگری ) اما میزان تناقضاتی که در دستمزد­های عوامل یک پروژه فیلم سازی یا هنری وجود دارد نه تنها شامل اختلافات عجیب و غریب با دیگر احاد جامعه است بلکه تبعیض های فاحشی نیز بین خود عوامل دیده میشود.

حال اما کارشناس دادگستری فیلم سازی عکاسی سینما میتواند با حضور درسازمان های دولتی و خصوصی درمورد ارزیابی دستمزد­ها چه پیش از تهیه اثر و چه پس از تهیه ان به تهیه­ کنندگان به ارائه مشورت بپردازد. آن­ها با در نظر گرفتن معیا­­های متفاوتی که برای پرداخت دستمزد در سینمای جهان در نظرگرفته میشود، این مسئله را شفاف تر میکنند. این معیا­­ها میتواند شامل سوداوری فیلم­ها، جوایز هنری داخلی و بین المللی، لزوم اجرای فیلم در موقعیت­های دور با شرایطی سخت، لزوم فعالیت های سنگین بدنی و حتی زیبایی می باشد.

در نتیجه با ارزش گذاری هر کدام از معیار­ها توسط کارشناس رسمی فیلم سازی عکاسی سینما میتوان از بروز لیست­های عجیب و غریب جلوگیری کرد. به عنوان مثال گاها دیده شده است که بازیگران دسته چندم برای ایفای نقش در فیلم­های ضعیف خود دستمزد­هایی بیشتر از فیلم برداران و نویسندگان و دیگر عوامل تاثیر گذار گرفته­اند و از آن جایی که عموما بودجه­های مصرفی دولتی می باشد، حضور کارشناس فیلم سازی عکاسی سینما برای تعیین و ارزیابی ان جزء الزامات است.

سازمان­های دولتی و خصوصی که در حوزه­های تامین اقتصادی فیلم سازی فعالیت میکنند میتوانند با کمک کارشناس رسمی دادگستری فیلم سازی عکاسی سینما، طرح­های پیشنهادی را بررسی و از طرفی تهیه کنندگان نیز برای تعریف بودجه­ای که در اختیار آنان قرار می گیرد ( تهیه­کنندگان خصوصی و دولتی ) و استفاده بهینه از آن می توانند از حضور کارشناس فیلم سازی عکاسی سینما در روند ساخت پروژه بهره ببرند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *