فیلم سازی عکاسی سینما

تاثیرات اجتماعی فیلم های تلوزیون و ارزش آن و نظر کارشناس رسمی دادگستری فیلم سازی عکاسی سینما

تلوزیون و ماهواره از جمله رسانه­های جمعی هستند که در عصر انقلاب ارتباطات به شدت مورد توجه مردم و مورد استفاده آن­ها قرار گرفتند. به جهت همین استقبال بینندگان، این رسانه­ها دامنه موضوعات مورد بحث زیادی را همراه با چالش­ها و فرصت­هایی به خود اختصصاص داده­اند. از جمله چالش­های مهمی که در این زمینه مطرح شده­اند این است که فیلم­های که در این رسانه­ها پخش میشوند چه تاثیراتی بر افراد جامعه میگذارند و این تاثیرات به چه صورت است؟

کارشناس رسمی دادگستری فیلم سازی عکاسی سینما جهت ارزیابی فیلم­های تلوزیونی که بسیار گسترده و متنوع می باشند و از بخش­های زیادی تشکیل شده­اند و دارای تاثیرات اجتماعی فراوانی نیز می­باشند­­، صلاحیت اظهار نظر و کارشناسی را برعهده دارد.

تحقیقات صورت گرفته در مورد هدف و انگیزه­ای از تماشای تلوزیون و فیلم­هایش نشان دهنده­ای این موضوع است که بسیاری از مردم به تلوزیون به عنوان یادگیری نگاه میکنند، یادگیری که میتواند بصورت مستقیم یا غیر مستقیم باشد. پس به علت تفاهم و اتفاق نظر بر روی تاثیرات اجتماعی مثبت و منفی تلوزیون، میتوان با مذاکره و رفع اختلاف­های اندک به مقررات واحدی در این زمینه دست یافت.

 پس به عنوان قدم اول میتوان کنترل فیلم­ها توسط خود رسانه­ها را تجویز نمود که مثلا در کشور ما صدا و سیما به علت نقش تعیین کننده خود میتواند با استفاده از کمک کارشناس دادگستری فیلم سازی عکاسی سینما موازین اخلاقی و اجتماعی مورد نظر را تعریف و تولید کنندگان را الزام به رعایت آن­ها در فیلم­های خود کنند.

از آن جایی که تهیه فیلم­ها و سریال­های تلوزیونی یکی از اهداف اساسی برنامه سازان این ابر رسانه به شمار می­اید و در واقع یکی از روش­هایی می باشد که میتوانند از طریق آن مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اعتقادی را به طور غیرمستقیم به مخاطب ارائه دهند، نظارت و اظهار نظر کارشناس از جایگاه با اهمیتی برخورد دار می شود. نظارت و اظهار نظر کارشناس فیلم سازی عکاسی سینما میتواند از دو طرف باشد، طرف اول قبل از تولید و به عنوان ابزار سازمان­های مختلف رسانه­ای و طرف دوم بعد از تولید و پخش اثر و بررسی بازخورد­های احتماعی آن خواهد بود.

پس دستگاه های نظارتی مانند صدا و سیما و … باید از نقش کارشناس رسمی فیلم سازی عکاسی سینما کمک گرفته و با تعیین ارزش­های جامعه که در طول زمان نیز در حال به روز شدن است مجوز پخش هر اثر تولید شده را ندهد. از طرفی تولید  کنندگان نیز با مراجعه به کارشناس فیلم سازی عکاسی سینما و ارائه موضوع فیلم­های خود میتوانند با مشورت او در صدد اصلاح و ترمیم آن برایند.

حال در صورت پخش آثاری مخاف با ارزش­های جامعه که دارای تاثیرات و بازخورد­­های منفی است، کارشناس میتواند با بررسی ابعاد آن به اعلام نظر تخصصی بپردازد.

از دیگر چالش­هایی که ممکن است پخش یک فیلم داشته باشد آن است که مثلا دستگاه­های نظارتی با این استدلال که این فیلم در بردارنده­ای صحنه­های منفی و خشونت امیز است از ادامه پخش آن جلوگیری کند و در طرف مقابل صاحب اثر مخالف این نظر باشد. در این شرایط کارشناس رسمی دادگستری فیلم سازی عکاسی سینما میتواند با بررسی گفته­های دو طرف در مراجع قضایی به مشورت و اظهار نظر بپردازد.

پس به طور کلی شما چه به عنوان تولید کننده فیلم و چه به عنوان سازمان ناظرمیتوانید از کمک کارشناس در تعیین محتوا و موضوع فیلم­های در حال پخش یا فیلم­هایی که قراراست در اینده پخش بشوند و بررسی تاثیرات اجتماعی آنان کمک بگیرید و در صورت وجود مشکل در مورد حدف صحنه­هایی از آن و یا عدم تولید چنین فیلم­هایی با مشورت کارشناس فیلم سازی عکاسی سینما تصمیم بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *