ساعت و جواهرات

دیدگاه کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات , در خصوص ارزیابی طلای بدون نگین و شمش آب شده

دیدگاه کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات , در خصوص ارزیابی طلای بدون نگین و شمش آب شده

طلاهای آب شده , در کارگاه های طلاسازی بسیار کاربرد دارد و به هیچ عنوان افراد برای خرید نباید به سمت طلاهای آب شده بروند.

بررسی ارزش و خلوص طلاهای آب شده بسیار تخصصی و در حوزه فعالیت کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات می باشد.

ابتدا لازم است که مردم طلا و شمش آب شده را بهتر بشناسند و بدانند که به چه معنی است.

طلایی که ذوب می شود چه شمش و چه طلای معمولی باشد طلای آب شده نامیده می شود . که ممکن است درصدی ناخالصی در آن اعم از فلزات دیگر وجود داشته باشد.

در بعضی مواقع اختلافاتی در خصوص خرید و فروش طلا های آب شده بین خریدار و فروشنده رخ می دهد.که در این خصوص با میانجی گری کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات , که کارشناسانی زبده در این زمینه می باشند. ارزش گذاری توسط آنها انجام می شود و به اختلافات پایان می دهد.

بر اساس آیین نامه 262 آیین دادرسی مدنی نظر کارشناسی در خصوص طلاهای بدون نگین و شمش آب شده باید بسیار واضح و قابل قبول باشد. و نظرات خود را با دلیل های موجه بیان کنند . زیرا از کارشناسان رسمی در مواقع سرقت از طلافروشی ها هم بهره می برند و آنها وظیفه رسیدگی به این موضوع را برعهده دارند و باید تعیین کنند که اموال منقولی که به سرقت رفته است چقدر ارزش داشته اند و آیا در میان آنها طلا های بسیار قیمتی تر هم وجود داشته است یا خیر.

شمش طلا به اندازه یک کیلوگرم طلای خام 24 عیار ارزش دارد . و فقط شمش طلا است که 24 عیار می باشد و بقیه طلا ها 18 عیار می باشند.

کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات , برای تشخیص دقیق طلا ها و شمش  آب شده اصل از تقلبی , راه کارهایی را به کار می برند.کارشناسان برای بررسی آنها از محیط های آزمایشگاهی استفاده می کنند و با استفاده از تست های خاص و میکروسکوپ ارزیابی را انجام می دهند.

کارشناسان رسمی رشته ساعت و جواهرات ,  باید همه روزه در جریان قیمت گذاری های دولت و اساس نامه های جدید در خصوص شمش و طلای آب شده در بازار باشند . تا بهتر بتوانند در این خصوص داوری نمایند .

و هر روزه باید راه کارهای اساسی تری را در خصوص ارزش گذاری و تعیین قیمت مانند : استفاده از تست های آزمایشگاهی به خصوص , وسایل و ابزار مدرن تر و … را به کارگیرند تا بهتر و موجه تر بتوانند نظرات خود را ارایه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *