ساعت و جواهرات

ارزیابی کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات در خصوص ظروف و زیورآلات نقره و نقره خام

ارزیابی کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات در خصوص ظروف و زیورآلات نقره و نقره خام

زیور آلات نقره بسیار زیبا و جذاب می باشند و بسیاری از افراد به دلیل علاقه زیادی که به نقره جات دارند حتی آن هارا به طلا ترجیح می دهند و نه نتها برای زیبایی ظاهری خود از آن ها استفاده می کنند بلکه همیشه به دنبال ظروف نقره جات و وسایلی که از نقره ساخته شده اند می گردند.

طبق بررسی های اخیر کارشناس رسمی دادگستری ساعت و جواهرات , که بر روی نقره جات خام و غیر خام انجام داده اند متوجه شده اند که نقره برای سلامتی انسان بسیار مفید می باشد و از بسیاری از بیماری ها پیشگیری می کند.

طبق گفته کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات , سطح دانش مردم نسبت به نقره جات بسیار پایین است و مردم نمی دانند که نقره جات چقدر با ارزش هستند و سرمایه گذاری های بسیاری را می توانند در خصوص آن انجام دهند.

نقره جات خام جز فلزهای بسیار گران بهایی هستند که در تهیه جواهرات و زیورآلات ها مورد استفاده قرار می گیرند.که تشخیص اصل بودن آن بر عهده کارشناس رسمی جواهرات می باشد.

تمام نقره جات دارای کدهای مخصوص به خود می باشند که بر روی آنها درج شده است که عمدتا یکی از راهکارهای تشخیصی آن است.

این کارشناسان اظهار دارند که نقره جات اصل دارای کد 999 می باشند  و سایر نقره جات با کد های مختلف دیگر نشان دهنده درصدی از ناخالصی در میان آنها می باشد. یا ممکن است که از جنس پلاتین باشند.

راه های دیگر ارزیابی نقره جات استفاده از تست اسید , استفاده از آهنربا , استفاده از آب اکسیژنه  می باشد. که انجام آنها توسط کارشناس رسمی رشته ساعت و جواهرات امکان پذیر می باشد .

ارزش گذاری نقره جات توسط کارشناسان به واسطه ارزش جهانی نقره و وزن نقره و اجرت آن بستگی دارد.

به دلیل بالا رفتن قیمت نقره و با ارزش شدن آن در میان عموم مردم , نقره جات به عنوان فلز های گران بها در بازار در حال خرید و فروش می باشند و دیگر کمتر کسی قادر به خرید نقره جات به دلیل گرانی آن می باشد.

در این خصوص با بالا رفتن معاملات نقره در بین سرمایه گذاران , وظیفه کارشناس رسمی دادگستری رشته ساعت و جواهرات هم بیشتر شده است و در خصوص بررسی و ارزش گذاری آنها باید نهایت دقت و عمل را داشته باشند تا بتوانند در خصوص اختلافات میان سرمایه گذاران در خصوص اصل و فرع بودن نقره جات بر آیند.

برای جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد سود جو در این رابطه , لازم است که حتما از فروشنده فاکتور و شناسنامه خرید نقره جات را بخواهید. زیرا در شناسنامه ای که برای آن ها تهیه می شود تمام خصوصیات زیور آلات نقره در آن اعم از عیار اجرت , درصد خلوص و … در آن نوشته میشود .

کارشناس رسمی دادگستری ساعت و جواهرات در این خصوص به خریداران هشدار می دهد , که هنگام خرید نقره جات , حتما از قیمتی بودن سنگ هایی که روی آن ها به کار رفته است اطمینان حاصل کنند و حتما مطمعن شوند که روی آنها از سنگ های زمرد و فیروزه استفاده شده باشد تا ارزش نقره شما واقعی باشد و با سنگ های بی کیفیت بی ارزش نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *