امور اداری و استخدامی

چرا کار کردن در فیسبوک بهتر از گوگل است؟

 

اما چرا کار کردن در فیسبوک بهتر از گوگل است؟ برای پاسخ به این سوال، ما این دو شرکت را با هم مقایسه کرده ایم، که نتایج آن را در اینجا برایتان آورده ایم.

 

فیسبوکی ها شادترند
 

کارمندان هر دو شرکت، از این که در این مکان ها کار می کنند، بسیار خوشحالند اما نتایج آمار نشان می دهد که میزان رضایت افراد در فیسبوک 93% و در گوگل 84% است. یکی از کارمندان فیسبوک نوشته: «هر صبح که من وارد شرکت می شوم، احساس می کنم خوشبخت ترین فرد جهان ام.»

 

آنها آزادی عمل بیشتری دارند
 

عوامل مختلفی بر خوشحالی کارمندان تاثیر گذار است اما یکی از مهمترین دلایل، اعتمادی است که فیسبوک به کارمندانش دارد. مدیران این شرکت همیشه کارمندان را تشویق می کنند تا سوالات و انتقادات خود را آزادانه بیان کنند و احتمالا این آزادی عمل مهمترین عامل خوشنودی و رضایت کارمندان است.  

 

درآمد بیشتری دارند
 

اگر چه پول مهمترین عامل رضایت کارمندان نیست، اما بسیار تاثیرگذار است. محققان دانشگاه کلمبیا بریتیش ثابت کرده اند افرادی که درآمد بیشتری دارند، خوشحال ترند و این را کارکنان فیسبوک به خوبی درک می کنند.
 

به طور میانگین در آمد یک کارمند باتجربه در فیسبوک 135000 دلار است در حالی که همین کارمند در گوگل 133000 دلار در ماه دریافت می کند. یا یک کارآموز که در فیسبوک 7400 دلار و در گوگل 7200 دلار در ماه درآمد دارد. 

 

استرس کمتری دارند
 

زمانی که می خواهید آرامش بیشتری داشته باشید، تکنولوژی را از خود دور می کنید. اما چگونه می توان در محیطی مانند گوگل و فیسبوک از تکنولوژی به دور بود؟ با این حال کارمندان فیسبوک کمترین استرس را نسبت به کارمندان شرکت های دیگر دارند. طبق آمار گرفته شده 11% از کارکنان فیسبوک کار خود را به دور از استرس می بینند و این آمار در گوگل به 9% کاهش می یابد.

 

 

آنها کار خود را مفید می پندارند
 

«آیا کار شما تاثیر مثبتی در جهان ایجاد خواهد کرد؟» این سوالی بود که از کارکنان گوگل و فیسبوک پرسیده شد. 81% از کارمندان فیسبوک در مقایسه با 67% کارمندان گوگل پاسخ شان مثبت بود.

 

استخدام آسان تر است
 

استخدام در گوگل  سخت تر از فیسبوک است و روند آن به طور متوسط 6 هفته به طول می انجامد.

 

تیم های کوچک تر، رشد بیشتری دارند
 

با وجود 53000 کارمند در شرکت گوگل، جایی برای رشد واقعی باقی نمی ماند و این در حالی است که تعداد کارمندان فیسبوک 10000 نفر است. شما باید در شرکتی مانند گوگل آنقدر توانایی داشته باشید تا بتوانید چیزهای جدیدی خلق کنید. بنابراین کارکنان فیسبوک شرایط و فرصت بهتری برای رشد و پیشرفت پیش رو دارند.

 

 

مزایای بیشتری برای والدین دارد
 

هر دو شرکت به آسایش کارکنان بسیار اهمیت می دهد: سرویس حمل و نقل رایگان، محیط های اداری بانشاط، غذای رایگان و… اما زمانی که صحبت از مزایای والدین می شود، فیسبوک از گوگل پیشی می گیرد. این دو شرکت در زمینه مرخصی زایمان از هم متفاوتند. فیسبوک 4 ماه را به مرخصی زایمان با حقوق برای مردان و زنان اختصاص می دهد در حالی که گوگل 18 هفته را برای زنان و 12 هفته را برای مردان در نظر می گیرد.

منبع : برترین ها

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *