بیوتکنولوژی (انسانی)

خدمات نانو در حوزه صنعت الکترونیک

[ad_1]

یکی از حوزه های مهمی که صنعت نانو در آن استفاده میشود، صنعت الکترونیک است. خدمات نانو تکنولوژی در حوزه صنعت الکترونیک باعث کاهش هزینه ها و جلوگیری از اتلاف انرژی میشود.
نانو تکنولوژی در حوزه صنعت الکترونیک در بخش های زیر میتواند مورد استفاده قرار بگیرد:
_شبکه انتقال ها.
_متالوژیکی.
_خواص فیزیکی و مکانیکی.
_شبکه توزیع.
_نیروگاه ها و مهندسی مواد.
از آنجایی که ذخایری همچون نفت و گاز در تمام دنیا رو به کاهش است؛ افزایش نیاز به تامین انرژی برای جایگزین کردن آن رو به رشد است، به همین دلیل به کارگیری فناوری نانو در صنعت برق مورد توجه قرار میگیرد.

استفاده نانو تکنولوژی در صنعت الکترونیک؛ در ساخت و تولید تجهیزات مورد نیاز در این صنعت، ساخت تجهیزات که با فناوری های مرسوم امکان پذیر نبوده اند، افزایش راندمان تجهیزات در صنعت الکترونیک، کاهش تلفات برق در شبکه های انتقال و توزیع و افزایش توان تولد که با هزینه کمتر و کیفیت و کارایی بسیار بالاتر.

در سال های اخیر برای افزایش مقاومت آلیاژ ها در صنعت الکترونیک تلاش هایی صورت گرفته که در این بخش، به کار گیری فناوری نانو در صنعت الکترونیک توانست این مشکل را حل کند. برای خنک کردن ترانسفورماتور های برق که نقشی اساسی در انتقال انرژی دارند، در گذشته از روغن استفاده میکردند. با ظهور نانو تکنولوژی در حوزه صنعت الکترونیک که برای کاربرد خنک کردن از نانوسیال ها استفاده میکنند و به همین دلیل کاربرد آن در حوزه الکترونیک و حرارت با پیشرفت چشمگیری همراه بوده است.

یکی از مواردی که در صنعت الکترونیک و برق نقش برجسته ای دارد، ماده سازنده هسته های مغناطیسی ترانس ها و القا گر ها است که فولاد های سیلیکونی یکی از اجزای این مواد هستند که با استفاده از متالوژی پودر کمک شایانی هم به استقامت این مواد و هم صرف هزینه کمتری شده است. از آنجایی که اتلاف انرژی از مهمترین مسائل در حوزه الکترونیک و صنعت است استفاده از روش هایی که باعث کاهش تلفات انرژی میشود مورد توجه‌‌ است.
در این مورد نیز خدمات نانو تکنولوژی در حوزه صنعت الکترونیک با ساخت یک دسته از مواد نرم مغناطیس که به منظور کاهش تلفات ساخته شده اند و آلیاژ های آمورف نانو کریستال هستند، در صدد افزایش مقاومت الکتریکی بوده است.

بیش از ده درصد تولید ناخالص دنیا وابسته به محصولات نانو الکترونیک است. این صنعت با فعال بودن در تمام بخش های مهم و تاثیر گذار ارزش اقتصادی خود را بالا برده و سرمایه گذاری در این بخش در تمام دنیا در حال افزایش است. ساخت مدار های مجتمع، تولید ادوات میکرو و حرکت به سمت سیستم های cloud از خدمات نانو الکترونیک است. از آنجایی که نیاز های بشر روز به روز بیشتر شده و سطح استفاده از امکانات نیز در حال افزایش است، استفاده از نانو تکنولوژی در حوزه صنعت الکترونیک موجب دسترسی به امکانات بیشتر و قیمت به صرفه تر میشود.

برای اطلاع بیشتر و شناخت دقیق تر از حوزه های فعالیت نانو تکنولوژی در صنعت الکترونیک پیشنهاد میکنیم از کارشناسان بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی در صنعت ساختمان استفاده کنید. همچنین برای آشنایی بیشتر با دیگر حوزه ها و نحوه رسیدگی و نظارت به موارد گفته شده میتوانید از کارشناسان برق الکترونیک و مخابرات کمک بگیرید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *