نقشه برداری

تعرفه و هزینه نقشه برداری

[ad_1]

سازمان نقشه برداری هر سال تعرفه های جدیدی را برای امور نقشه برداری اعلام می کند که امسال نسبت به سال 97 افزایش قابل توجهی داشته است و شاهد حدود 50 درصد افزایش قیمت بوده‌ایم. تعرفه و هزینه نقشه برداری شامل نقشه برداری  utm، نقشه برداری هوایی، نقشه برداری ساختمان، نقشه برداری افراز، پیاده کردن پلاک و غیره می باشد. نقشه‌برداری به دلایل مختلفی اهمیت دارد به همین دلیل هم معمولا در ارزیابی ملک وجود سند و نقشه دقیق ملک اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. در ادامه به تعرفه خدمات نقشه برداری 98 اشاره می کنیم.

هزینه‌های نقشه برداری در کل کشور با تعرفه مصوب صورت می‌گیرد. تعرفه جدید نقشه بردای قابل دانلود از سایت اصلی کارشناسان رسمی دادگستری است و برای اطلاع از شیوه محاسبه قیمت نیز می‌توانید از سایت مذکور استفاده نمائید. در انجام امور نقشه برداری کلیه هزینه‌ها بر اساس این جدول کارمزد صورت خواهد گرفت.

  • انجام امور نقشه برداری جهت پیاده کردن پلاک ثبتی روی نقشه هوايي بر اساس متراژ زمین با توجه به تعرفه نقشه برداری محاسبه می گردد.
  • نقشه برداری در اراضی دشت و کم عارض، تپه ماهور و عوارض متوسط یا اراضی پر عارضه و مناطق کوهستانی به مقیاس 1/500 بر اساس منحنی میزان و هکتار زمین و هم چنین با توجه به تعرفه نقشه برداری که توسط سازمان نقشه برداری اعلام شده، مساحبه می گردد.
  • برداشت و تهیه مقاطع و محاسبات مربوط به حجم عملیات خاکی، بر اساس متر مکعب و با توجه به تعرفه تعیین شده مشخص می گردد.
  • تفسیر عکس هوايي برای هر پلاک ثبتی و تعیین موقعیت آن از روی عکس‌های هوايي، بر اساس تعرفه های اعلام توسط اداره نقشه برداری محاسبه می گردد.
  • پیاده کردن پلاک مورد نظر و تشخیص حدود آن، براساس متر مربع و هم چنین تعرفه مشخص شده توسط سازمان نقشه برداری محاسبه می گردد. در صورتی که به نقشه برداری و تهیه نقشه از محل مورد اختلاف نیاز باشد، هزینه نقشه برداری هم اضافه می گردد.  
  • نقشه برداری افراز برای قطعه بندی املاک و مستغلات و ارزیابی آنها
  • نقشه برداری و تهیه نقشه موقعیت قنوات و مسیر کانال‌ها و رودخانه‌ها با مقیاس 1000/1
  • میخکوبی در دشت، تپه ماهور، کوهستان با توجه به هرکیلومتر تعیین می‌شود.
  • تهیه نقشه UTM بر اساس میزان دقت، اطلاعات مورد نیاز و هم چنین تعرفه تعیین شده محاسبه می‌گردد.

کارشناسان ما با استفاده از بروز ترین‌ دستگاه‌های نقشه برداری و همچنین متخصصان مجرب در همه استان‌های کشور آماده ارائه خدمات نقشه برداری به افراد، سازمان‌ها و ارگان‌های ذی ربط هستند. در صورت نیاز به تهیه گزارش رسمی در خصوص نقشه برداری و برآورد هزینه‌های آن نیز می‌توانید از کارشناسان ما استفاده نمائید که تعرفه و هزینه نقشه‌برداری رسمی را برای انجام امور اعمال می‌کنند.

تمامی خدمات نقشه برداری توسط کارشناسان ما با بالاترین دقت و مورد قبول تمام ادارات ثبت، شهرداری ها و  سایر نهادها می باشد. در صورت نیاز به خدمات نقشه برداری  با شماره‌ تلفن‌های موجود تماس حاصل نمائید. در صورتی که هنوز مشکلاتی برای انجام نقشه برداری دارید می‌توانید با کارشناس ساختمان نیز در خصوص مشکلات موجود مشورت نمائید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *