کشاورزی و منابع طبیعی

تعیین میزان خسارت ناشی از استفاده سموم بر کشاورزی توسط کارشناس رسمی دادگستری کشاورزی و منابع طبیعی

سموم کشاورزی به عنوان یکی از روش های جلوگیری از ورود آفات کشاورزی و همچنین بیماری های کشاورزی استفاده می‌شود . این سموم خود انواع مختلف دارد که می‌توانند تاثیرات مختلفی بر محصولات کشاورزی بگذارند. در این مقاله به تعیین میزان خسارت ناشی از سموم بر کشاورزی می‌پردازیم . همچنین می‌توانید با کارشناس کشاورزی و منایع طبیعی آشنا شوید و در موضوعاتی که مطرح می‌شود با آنان مشکلات خود را در میان بگذارید تا کارشناس رسمی دادگستری کشاورزی و منابع طبیعی به بررسی این خسارات وارده به زمین کشاورزی شما بپردازد.

سموم کشاورزی برای انواع محصولات کشاورزی متفاوت است. سمومی که در کشاورزی بر روی کشت گندم استفاده می شود با سمومی که بر روی سبزیجات استفاده می‌شود متفاوت است و نحوه استفاده و شرایط آن نیز تفاوت‌هایی دارند. این سموم اگرچه باعث از بین رفتن آفات کشاورزی می‌شود اما در مواردی، امکان این که سموم باعث خساراتی در این بخش شود هم وجود دارد. سموم کشاورزی هر محصول متفاوت است و باید سم مختص آن محصول استفاده شود. در سالیان گذشته استفاده از سموم کشاورزی به دلایل زیست محیطی محدود شده و کارشناسان روش های جایگزین کشاورزی را بدون سموم پیشنهاد می‌کنند. در این رابطه کارشناس رسمی دادگستری گیاه‌‌پزشکی در استفاده از سموم کشاورزی می‌تواند شما را راهنمایی کند و بهترین روش ها را برای کنترل بیماری های کشاورزی و باغداری به شما ارائه دهد.

 با این حال سموم کشاورزی سهم بزرگی در کشاورزی در کشور ما دارد. در این بین امکان دارد به دلیل استفاده از سموم کشاورزی خسارت هایی به محصولات وارد گردد. به عنوان مثال چند نمونه از این خسارات را در ادامه خواهیم گفت.

 امکان دارد در مواردی نوع سموم کشاورزی ارائه شده به کشاورز، ‌به دلایلی اشتباه باشد و همین موضوع منجر به تلف شدن محصولات کشاورزی گردد. کشاورز می‌تواند از طریق مراجع قانونی مراتب شکایات خود را اعلام کند. در این حالت کارشناس رسمی دادگستری کشاورزی و منابع طبیعی از طریق دادگاه موظف به کارشناسی موضوع و تعیین خسارت ناشی از سموم کشاورزی میشود.

همچنین امکان این وجود دارد که سموم ارائه شده به کشاورز فاسد باشد یا تاریخ مصرفش گذشته باشد . در این موارد هم امکان نابود شدن محصولات کشاورزی وجود دارد . در این موارد هم که با طرح شکایت به دادگاه برده می‌شود، کارشناس رسمی دادگستری کشاورزی و منابع طبیعی از مقدار خسارات وارده گزارشی تهیه خواهد کرد و می‌تواند منبع اگاهی برای تعیین میزان خسارت وارده باشد. این گزارشات به دادگاه ارائه می‌شود تا رای نهایی اعلام شود.

سموم کشاورزی غیر اصل هم در همین موارد قرار می‌گیرد . این سموم به دلیل قیمت ارزان آن ها گاها مورد استقبال قرار  می‌گیرد و به همین دلیل پس از استفاده، موجب خسارت می‌شوند. تعیین خسارت این موارد هم در رابطه با کارشناس رسمی دادگستری کشاورزی و منابع طبیعی است. کارشناس مورد نظر می‌تواند به وسیله ارزیابی نوع سموم و کیفیت آن به بررسی های لازمه بپردازد و در صورت تقلبی بودن سموم گزارشات را اعلام کند. شما هم می‌توانید در مواردی این چنین و مشابه، با کارشناس رسمی دادگستری کشاورزی و منابع طبیعی ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *