ایران گردی و جهانگردی

کارشناس رسمی دادگستری رشته ایرانگردی و جهانگردی وقوانین تورهای داخلی

کارشناس رسمی دادگستری رشته ایرانگردی و جهانگردی وقوانین تورهای داخلی

 

تا چه میزان از قوانین و مقررات برای تورهای داخلی مطلع هستید؟ آشنایی با قوانین در این زمینه ، به شما کمک می کند تورهای بهتری را انتخاب و سفرهای بهتری را تجربه کنید اما با این وجود اگر به مشکل خوردید ابدا نگران نباشید کارشناس رسمی دادگستری رشته ایرانگردی و جهانگردی مشکل شما را پیگیری و حل خواهد کرد.

آنچه در مورد قوانین تورهای داخلی حتما باید بدانید :

  • اگر ظرفیت افراد برای سفر ، به حد نصاب تعیین شده نرسد ، موسسه برگزار کننده می تواند سفر را باطل کند و مبلغ پرداختی را به مسافران بازگرداند.

اگر حین سفر به دلایلی ساعت استراحت یا صرف غذا تغییر کند یا مدت زمان پیمایش مسیر کم و زیاد شود با توجه به شرایط  پیش آمده مانند شرایط بد آب و هوایی و … مسافران ملزم به تبعیت از راهنما و مسئول تور هستند. اگر مسافری توسط مقامات انتظامی از ورود به محلی منع شود ، مسئول تور هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت و هم چنین در صورتی که هر مقام یا مسئول  به دلایل قانونی از ورود تور به محل مورد نظر جلوگیری نماید همه افراد ملزم به رعایت دستورات مقام مورد نظر هستند. کارشناس دادگستری رشته  ایرانگردی و جهانگردی صلاحیت تشخیص این موضوع را که حق با شماست یا با برگزارکننده تور دارد .

  • در صورتی که مسافر قوانین را رعایت نکند یا بر خلاف شئونات قانونی یا شرعی رفتار نماید مجری تور حق دارد در مورد ادامه حضور یا عدم حضور وی در سفر تصمیم گیری نماید.

 و اما تعهدات مجریان  تورها چیست ؟

  • مجری تور باید شرح خدمات و نیز نرخ یک به یک آنها را به صورت کتبی با روش هایی اعم از اعلام در وب سایت ، نامه کتبی یا … به مسافران اعلام کند . اعلام شفاهی کافی نیست .
  • مجری موظف به انجام کلیه خدماتی ست که به صورت کتبی به مسافر اطلاع داده شده است .
  • در سفرهای زمینی ، در صورتی که وسیله نقلبه خراب شود یا به هر دلیل دیگری توقف یا تاخیر داشته باشد مجری ملزم به جایگزینی یک وسیله دیگر و نیز قبول کلیه هزینه هایی ست که در این میان پیش می آید.
  • برای سفرهای قطار ، هواپیما و کشتی و در مورد تاخیرهای پیش آمده و یا ابطال سفر قوانین مشخصی موجود است که اجرا خواهد شد.
  • تامین وسیله نقلیه مناسب با توجه به مسیر جاده و فراهم آوردن شرایط آسایش مشتریان تا حد امکان ، بر عهده مجری ست .

جهت تکمیل اطلاعات خود در این زمینه می توانید از کارشناس رسمی رشته ایرانگردی و جهانگردی راهنمایی بخواهید.

به موارد زیر نیز در زمینه تعهدات مجریان تورها توجه کنید:

  • مجری موظف است کلیه مسافران را مشمول بیمه حوادث قرار دهد و در صورت بروز هر گونه پیشامد در طول سفر ، مسافران می توانند از بیمه مذکور استفاده نمایند و علاوه بر آن مجری باید بیمه های کامل تری که مسافر در صورت پرداخت هزینه لازم ، حق انتخاب آنها را دارد کاملا به وی معرفی کند تا حق انتخاب داشته باشد.البته در طی سفر مسافر خودش مازم به پرداخت هزینه های درمانی خویش است اما پس از آن امکان پیگیری و درخواست وجه از بیمه را ، بر اساس قوانین موجود دارد.

           مجری موظف است تجهیزات کمک های اولیه و امداد و نجات را با راهنمای سفر ارسال کند تا در دسترس همه افراد حاضر در تور باشد.

توجه داشته باشید در صورتی که بخواهید از سفر انصراف دهید باید به صورت حضوری و مکتوب درخواست خود را ارائه دهید کارشناس رسمی ایرانگردی و جهانگردی در صورت لزوم  قوانین و شرایط لازم جهت انصراف از سفر را در اختیار شما قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *