ایران گردی و جهانگردی

کارشناس رسمی دادگستری رشته ایرانگردی و جهانگردی و نحوه عقد قرارداد با موسسات توریستی

کارشناس رسمی دادگستری رشته ایرانگردی و جهانگردی و نحوه عقد قرارداد با موسسات توریستی

عقد هر قرارداد شرایط ویژه ای دارد که شما به عنوان یک طرف قرارداد، باید از آن مطلع باشید تا حق و حقوق قانونی تان حفظ شود و به مشکل برنخورید. کارشناس رسمی رشته ایرانگردی و جهانگردی می تواند شما را کاملا با این شرایط و قوانین آشنا کند .

نکات زیر در عقد یک قرارداد کاری بسیار مهم است:

به عنوان اولین نکته توجه کنید که یک قرارداد معتبر در دو نسخه تهیه می شود . قراردادی که با آژانس های مسافرتی به امضاء در می آورید حتما باید در دو نسخه تهیه شود و نیز صراحتا در یکی از بندها به این نکته اشاره شود که قرارداد در دو نسخه تهیه ، امضاء و ممهور گردیده است و هر دو نسخه اعتبار یکسانی دارند.حواستان باشد نسخه خودتان را حتما تحویل بگیرید . قرارداد باید توسط  شرکت خدمات گردشگری که مجوز فعالیت از سوی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری را دارد مهر و امضاء شود . پس به این مورد نیز دقت نمایید . توصیه می شود جهت دریافت اطلاعات دقیق تر در موارد ذکر شده یا موارد مشابه با کارشناس رسمی دادگستری رشته  ایرانگردی و جهانگردی مشورت کنید.

 اگر قرارداد اینترنتی می بندید مهم ترین کار این است که مطمئن شوید وب سایت و مالک آن یعنی آژانس گردشگری مربوطه فعالیت معتبری دارند .اگر وب سایت ای نماد ( نماد تجارت الکترونیک) دارد  وب سایت معتبری ست به این معنی که می توانید تراکنش های مالی تان با سایت را پیگیری کنید و امکان کلاهبرداری وجود ندارد . البته باید مراقب باشید برخی وب سایت ها تصاویر ای نماد را در سایت قرار می دهند و این در واقع یک تصویر است و ای نماد حقیقی نیست. می توانید صحت اعتبار یک وب سایت را در سایت تجارت الکترونیک چک کنید.

اگر امضای الکترونیک دارید ارسال ان برای قرارداد اینترنتی به منزله عقد قرارداد است اما حتی اگر چنین امضایی نداشته باشید پرداخت پول به حساب مجری به منزله عقد قرارداد می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *