ایران گردی و جهانگردی

کارشناس رسمی دادگستری رشته ایرانگردی و جهانگردی و شرح برخورد با تورهای مسافرتی متخلف

کارشناس رسمی دادگستری رشته ایرانگردی و جهانگردی و شرح برخورد با تورهای مسافرتی متخلف

 

اگر از خدمات تورهای گردشگری استفاده نموده اید و یا قصد انجام این کار را دارید باید به نکات زیادی از جمله شیوه عقد قرارداد ، آگاهی از تمام حق و حقوق قانونی تان و … توجه کنید . اما اگر با این همه ، آژانس مسافرتی یا تور گردشگری به تور شما خورد که متخلف بود چه برخوردی باید بکنید؟ مطمئنا ساکت نخواهید ماند و از حق خودتان دفاع خواهید کرد.

این کار علاوه بر این که حق شماست وظیفه شما نیز هست می توانید با مشورت گرفتن از کارشناس رسمی دادگستری رشته  ایرانگردی و جهانگردی در برخورد با تخلفات قانونی سهیم شده و احتمال وقوع دوباره تخلف را کاهش دهید که این در سطح کلان ، به افزایش سلامت جامعه کمک می کند.

اگر بلیط تان به موقع به دست تان نرسیده ، سفر تاخیر زیاد و بیش از حد داشته ، در طول سفر از امکانات هتل یا برخورد مسئول تور و.. ناراضی بودید در صورتی که طبق شرایط قرارداد حق با شماست ، به شکایت علیه دفتر یا اژانس مربوطه اقدام کنید. در مراحل بعدی کارشناس رسمی رشته ایرانگردی و جهانگردی از طرف قاضی جهت بررسی پرونده منتسب می شود.

جهت رفاه حال شما عزیزان سامانه های تلفنی خاصی جهت ثبت شکایات ، انتقادات و پیشنهادات شما و همچنین رسیدگی به همه موارد گفته شده در نظر گرفته شده است . هم چنین اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دفاتری با عنوان “خدمات سفر” راه اندازی کرده است . این دفاتر در خود اداره مزبور مستقر هستند و شما می توانید به آنها مراجعه کنید. دبیرخانه ستاد اجرایی نیز می تواند به شما کمک کند.

شورای حل اختلاف گردشگری نیز نهادی ست که در چند سال اخیر نقش موثری در حل مشکلات میان افراد و موسسات توریستی و گردشگری داشته است و علاوه بر آن کارشناس دادگستری رشته  ایرانگردی و جهانگردی  نیز به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با این شورا جهت بررسی پرونده در مراحل بعدی در ارتباط است .

تیم های نظارتی محسوس و نامحسوس نیز فعالیت های تورهای مسافرتی را بررسی نموده و خدمات و قیمت آن ها را کنترل می نمایند.

پس از شکایت افراد و محرز شدن تخلف بسته به موضوع تخلف صورت گرفته ، آژانس مورد نظر به جریمه نقدی ، اخطار کتبی ، پلمپ دفاتر ، توقیف اموال و .. محکوم می شوند.

برای اطلاع بیشتر از شرایط و ضوابط شکایت از متخلفین می توانید با کارشناس رسمی  ایرانگردی و جهانگردی تماس بگیرید و توسط وی به صورت کامل در این زمینه راهنمایی شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *