اشیاء عتیقه و احجار کریمه و موزه ای

اظهار نظر کارشناس رسمی دادگستری اشیاء عتیقه و احجار کریمه و موزه ای در موضوعات خرید و فروش غیر مجاز عتیقه

[ad_1]

امروزه وسایل عتیقه به دلیل زیبایی و منحصر به فرد بودن، طرفداران زیادی دارند. افرادی که توان مالی بالایی دارند، علاقه ی زیادی نسبت به خریدن آن نشان می دهند. رونق گرفتن بازار عتیقه باعث شده که کارشناس رسمی دادگستری اشیاء عتیقه و احجار کریمه و موزه ای در اداره فرهنگ و ارشاد مشغول به کار شوند و بر خرید و فروش این وسایل نظارت دقیقی داشته باشند. این کارشناسان درباره خرید و فروش این وسایل بیان می کنند که گاهی برخی از افراد سودجو اشیای عتیقه تقلبی را به جای اصل به مردم عرضه می کنند و یا عتیقه هایی را می سازند و آن را به عنوان نمونه کار تاریخی به مردم عرضه می کنند. این افراد باید در نظر داشته باشند که علاوه بر خرید و فروش این وسایل تقلبی ، نگهداری آن نیز جرم محسوب می شود و در صورت مشاهده این گونه تخلف، کارشناس دادگستری اشیاء عتیقه و احجار کریمه و موزه ای با این افراد به شدت برخورد می کند و علاوه بر مجازات نقدی که مطابق با قیمتی که عتیقه ی اصل داشته است حساب شده، زندان نیز برای او در نظر گرفته می شود.

خرید و فروش عتیقه و قانون

طبق نظر کارشناس رسمی اشیاء عتیقه و احجار کریمه و موزه ای در رابطه با خرید و فروش عتیقه ، اصولا خرید و فروش هر وسیله ای مجاز است مگر این که فرد نسبت به آن وسیله اختیاری نداشته باشد. خرید و فروش عتیقه نیز از این امر مستثنی نیست. اگر فردی وسایل عتیقه که متعلق به دولت می باشد را بفروشد و یا اقدام به خارج کردن آن از کشور کند، برخورد شدیدی با او شده و مجازات سنگینی را برای او در نظر می گیرند. گاهی برخی از افراد، علاقه و تمایل شدیدی به کسب و کار در این زمینه دارند. این افراد می توانند از دولت مجوز بگیرند و در این حوزه مشغول به فعالیت شوند.

پیدا کردن زیرخاکی و خرید و فروش آن

فکر یک شبه پولدار شدن آرزوی خیلی از افراد است. این افراد برای رسیدن به این آرزو بعد از کلی بررسی، شروع به کندن زمین می کنند تا به گنج برسند. اما از قانون و مقررات خبر ندارند. طبق قانون کندن زمین برای پیدا کردن زیر خاکی ممنوع است و اگر اقدام به این کار کنند و به گنج هم برسند و اقدام به فروختن گنج کنند، درصورت مشاهده علاوه بر این که کل گنج به دولت تعلق می گیرد، به حبس از ۶ ماه تا یک سال نیز محکوم می شود.

البته در این قسمت لازم است توضیح داده شود که اگر فرد بعد از پیدا کردن گنج، آن را به اداره فرهنگ و ارشاد تقدیم کند، کارشناسان این اداره بعد از بررسی مبلغی را به فرد یابنده می دهند. ضمنا مجازات فردی که به صورت ناگهانی گنج را به دست آورده است و فردی که اقدام به کندن زمین کرده است نیز فرق می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید و فروش عتیقه، می توانید از کارشناس اشیاء عتیقه و احجار کریمه و موزه ای راهنمایی و مشاوره را از طریق تماس تلفنی دریافت نمایید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *