نقشه برداری

عکس هوایی سال 1365

[ad_1]

عکس هوایی سال 1365 یکی از منابع مهم برای تامین دلیل در زمینه حل دعاوی ملکی و مشخص کردن مستثنیات اراضی کشاورزی به شمار می آید.

برای تهیه نقشه به طور خاص در کلان شهرها، مناطق وسیع و مناطقی که به دلیل شرایط ویژه ای که دارند نمی توان نقشه برداری زمینی انجام داد از عکس های هوایی استفاده می شود.

کاربرد عکس هوایی سال 1365

بر اساس ماده 9 آیین نامه اجرایی  قانون تعیین تکلیف اراضی اختلافی و اجرای ماده 56 قانون حفاظت و بهره برداری در سال 1373 تصویب گردید تا طبق این مواد قانونی، یکی از منابع مستدل برای تشخیص اراضی ملی از مستثنیات، عکس های هوایی سال 1365 به شمار آید. با استفاده از عکس هوایی تعیین تکلیف اراضی اختلافی در مراجع قضایی صورت می پذیرد.

از عکس هوایی سال 1365 برای ارائه به سازمان هایی همچون: منابع طبیعی، دادگستری، جهاد کشاورزی، محیط زیست و… مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از عکس هوایی برای رفع اختلافات خانوادگی و همسایگان همجوار ملک، حل و فصل شکایات در دعاوی ملکی و… مورد استفاده قرار می گیرد و عکس هوایی سال 1365 به عنوان یک سند می توان گره از پروژه های مورد نظر بگشاید.

با توجه به اینکه در دهه 60 شمسی جمعیت زیادی به شهرها مهاجرت کردند به همین خاطر روند ساخت و ساز، توسعه شهرک سازی و… افزایش یافت و همین امر باعث گردید که بسیاری از اراضی کشاورزی، باغات و… که کاربری غیر مسکونی و غیر تجاری داشتند تغییر کاربری داده و به مجتمع های مسکونی و تجاری تبدیل شوند. به همین خاطر در برخی مواقع برای تامین دلیل و تهیه نقشه هوایی نیاز به استفاده از عکس هوایی سال 1365 الزامی خواهد بود.

با توجه به تغییر و تحولات صورت گرفته در سال های گذشته و حساسیت های بی رویه سازمان منابع طبیعی بسیاری از اراضی به دلیل همسایگی با اراضی ملی در شمار اراضی ملی یا اراضی منابع طبیعی قرار گرفتند، برای اینکه اثبات کنید که زمین متعلق به شماست باید سند ارائه کنید و در صورت نداشتن سند، نیاز به اثبات از طریق عکس هوایی سال 1365 خواهد بود تا بدین وسیله به مراجع قضایی اثبات کنید که زمین مزبور دارای آثار کشت و کار بوده و بی دلیل در شمار اراضی ملی قرار گرفته است. با ارائه عکس های هوایی می توان ملک را از سازمان منابع طبیعی باز پس گیری کرد و سند منابع طبیعی باطل و به نام مالک واقعی آن انتقال داده شود و سند تک برگ دریافت کرد.

کاربرد عکس هوایی در شرایط خاص منطقه

در برخی مواقع به دلیل دارا بودن شرایط خاص بر منطقه، سازمان نیروهای مسلح اجازه نقشه برداری زمینی را صادر نمی کند که در این مواقع می توان از عکس هوایی سال 1365 که در اختیار سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح قرار دارد استفاده کرد و با توجه به پراکندگی و مشخص بودن حدود مشخصات می توان این عکس ها را از سایت کارشناس رسمی دادگستری تهیه کرد که برای کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانی سایت کارشناس رسمی دادگستری در تماس باشید.

بسیاری از عکس ها به دلیل اینکه در مناطق نظامی قرار دارند و در شمار مناطق نظامی قلمداد می شوند منطقه مورد نظر مخفی است و در صورت قرار گیری ملک مزبور در همسایگی مناطق نظامی باید در ابتدا استعلامات لازم از سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و سازمان نقشه برداری کل کشور به عمل آید و با مخفی کردن مناطق نظامی، مابقی عکس های هوایی منطقه در اختیار متقاضیان به سختی قرار می گیرد. در این شرایط باز هم می توانید از بانک جامع عکس های هوایی سال 1365 سایت کارشناس رسمی دادگستری بهره مند شوید و در اسرع وقت عکس هوایی مورد نیاز پروژه خود را سایت کارشناس رسمی دادگستری تهیه نمایید.

قیمت خرید عکس هوایی سال 1365 چقدر است؟

قیمت خرید عکس هوایی سال 1365 بستگی به تعداد تصاویر و دقت آنها دارد و هزینه تمام شده برآیند هزینه های استعلام، تهیه عکس ها و ارسال از طریق پست می باشد.

برای اینکه قیمت خرید عکس هوایی محاسبه شود، ابتدا باید با کارشناسان سایت کارشناس رسمی دادگستری تماس بگیرید و مختصات جغرافیایی محلی که ملک در آن واقع شده است را به همراه مدارک مالکیتی به کارشناسان ما ارائه دهید تا بر اساس موقعیت ملک مورد نظر، استعلامات لازم صورت پذیرد و بعد از اینکه نتیجه استعلامات مشخص گردید، بسته به شرایط پروژه، اگر نیاز به زوج عکس برای برجسته بینی داشته باشید عکس های مورد نظر اسکن و تهیه شوند.

در نهایت تعداد تصاویر مشخص شده و به همراه هزینه ارسال پستی در یک فاکتور برای متقاضی صادر می گردد، پس ار دریافت هزینه های فوق، تصاویر خواسته شده با دقت و کیفیت بالا برای متقاضی به آدرس مربوطه ارسال خواهد شد.

برای اینکه عکس هوایی سال 1365 با توجه به محل پروژه آماده شود حدودا بین یک هفته الی دو هفته زمان بسته به نوع و تعداد عکس ها، آماده سازی این تصاویر طول خواهد کشید، خاطر نشان می سازد که برای آگاهی کامل از روند آماده سازی عکس های هوایی با کارشناسان سایت کارشناس رسمی دادگستری با شماره در تماس باشید، البته می توانید از طریق واتساپ نیز به این شماره پیام دهید تا با ارسال مدارک و شرایط، ملک شما مورد بررسی قرار گیرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *