نقشه برداری

نظارت و ارزیابی امور نقشه برداری

یکی از موارد مورد نیاز در زمان مراجعه به ادارات ثبت و شهرداری ها، نقشه برداری است. امروزه تمامی سند های جدید دارای نقشه UTM و تفکیکی بر روی خود هستند و از طریق آن موقعیت مکانی ملک و موقعیت خانه های مجاور و متراژ دقیق آن مشخص می شود. بنابراین ارزیابی و نظارت امور نقشه برداری بسیار مهم است و به افراد متخصص در این زمینه نیاز دارد. برای اینکه کارهای اداری خود را با سرعت بیشتری به جلو ببرید و هیچ مشکلی پیش نیاید، بهتر است نظارت و ارزیابی امور نقشه برداری را به نقشه بردار بسپارید.

یکی از مواردی که باعث اختلاف بین مالکین می شود، مغایرت مشخصات ملک با مساحت سندی می باشد. یک مهندس کارشناس رسمی نقشه برداری با ارزیابی و نظارت بر نقشه برداری، می تواند مساحت و ابعاد دقیق ملک را مشخص نماید. اگر هم قصد ساخت و ساز در ملکتان را دارید، یک کارشناس نقشه برداری می تواند با نظارت بر پیاده سازی نقشه طراحی شده بر روی زمین، از ضررو و زیان در آینده جلوگیری نماید. در واقع نظارت بر امور نقشه برداری نوعی سرمایه گذاری است؛ زیرا در صورت تجاوز چند سانتی متری به ملک مجاور، نه تنها باید ساعت ها وقت خود را در مراجع قضایی بگذرانید، بلکه مجبورید هزینه هایی چند برابر استخدام یک کارشناس بپردازید. در تمامی مراحل ساخت و ساز به دلیل اهمیت نظارت بر گود برداری، نصب ستون ها، کدهای ارتفاعی طبقات و تعیین تراز صفر ساختمان، حضور کارشناسان رسمی نقشه بردار بسیار مهم است. برای دیوار کشی زمینی خریداری شده، نقشه بردار برای مشخص کردن حد و مرز، ملک را میخ کوبی می نماید. بنابراین برای جلوگیری از تجاوز به ملک مجاور به متخصصی نیاز می باشد که با نظارت بر امور نقشه برداری حد و مرز ملک با دقت بالاتری مشخص گردد. امروزه به دلیل افزایش قیمت زمین و ملک، هم چنین مشکلات ثبتی و عدم وجود مشخصات ثبتی دقیق در اراضی و املاک معامله ‌شده از قبل، حضور متخصصان نقشه بردار برای ارزیابی و نظارت بر امور نقشه برداری حائز اهمیت است.

در کشور های پیشرفته استفاده از نقشه برداران رسمی در تمامی مراحل ساخت و ساز  همچون طراحی، نگهداری، تعمیر، نوسازی و مرمت ساختمان ها بسیار رایج می باشد. که در سال های اخیر با توجه به مقررات راه و ساختمان در کشور ما نیز به طور گسترده متداول و الزامی شده است.

در صورت نیاز برای ارزیابی و نظارت و انجام خدمات نقشه برداری  و همچنین تسریع در روند امور خود با شماره تلفن‌های ما تماس حاصل نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *