تجهیزات پزشکی

بررسی اختلافات در خصوص ساخت عضو مصنوعی بدن

از دست دادن یک عضو به هر دلیلی نه تنها موجب آسیب روحی شدید به فرد می گردد، بلکه او را از انجام بسیاری از کارها ناتوان می سازد. استفاده کردن از اندام مصنوعی، قدمی مهم در برگشتن به زندگی عادی می‌باشد، البته نوعی چالش بزرگ هم محسوب می شود و می تواند منجر به بروز عوارضی در فرد نیز گردد.

از این رو بسیاری از افراد اقدام به ساخت عضو مصنوعی می‌کنند. معمولا این اعضا با توصیه پزشک و سفارش به مراکز ساخت و تجهیزات پزشکی صورت می‌گیرد. اما اشتباه پزشکان و یا اشتباه در ساخت عضو می‌تواند خسارت قابل توجهی را به بیماران و نیازمندان وارد کند. با توجه به این که عدم اطلاع کافی در خصوص جبران خسارت در این موارد وجود دارد کارشناسان ما با تهیه گزارش‌های رسمی و اطلاع رسانی در این زمینه در وقت کمتری خدمات ارزیابی را به شهروندان ارائه می‌دهند.

در ادامه قصد داریم به مشکلات ساخت اندام مصنوعی بدن بپردازیم.

  • متاسفانه 40 درصد از افرادی که از اندام مصنوعی استفاده کرده اند، دچار بیماری های پوستی شده اند؛ زیرا به دلیل شکل هندسی پیچیده و مواد تشکیل دهنده، تمیز کردن آنها دشوار می باشد. البته این بیماری ها، یک مشکل پوستی ساده نیست و گاهی باعث آسیب های جبران ناپذیر و یا حتی مرگ می گردد. معمولا بروز مشکلات پوستی، منجر به ایجاد اختلافاتی بین فرد و متخصص می گردد.
  • هم چنین طراحی پروتز بسیار حساس است و باید به گونه ایی ساخته شود که با اندام طبیعی هماهنگ شود. بنابراین لازم است که فرد چندین جلسه به متخصص مراجعه کرده تا تنظیمات لازم برای او انجام گردد. در صورتی که اینکار با دقت انجام نشود، مطمئنا فرد با اندام مصنوعی خود راحت نبوده و مشکلات بسیاری را برای وی رقم می زند.
  • ماندگاری اندام مصنوعی بسیاری اهمیت دارد؛ زیرا هزینه ساخت اندام مصنوعی بسیار گران می باشد و فرد انتظار دارد که چندین سال برای او کار کند. توجه داشته باشید که هزینه ساخت بر اساس نوع قطع عضو، نوع پروتز و درجه قطع عضو متفاوت می باشد. در صورتی که  ساخت پروتز به درستی انجام نشود، فرد مجبور به پرداخت هزینه مجدد می گردد.

 

مواردی که در بالا ذکر شد، باید در ساخت اندام مصنوعی رعایت گردد. در صورتی که فرد به دلیل استفاده کردن از پروتز دچار مشکلات پوستی شود یا عضو مصنوعی به طور دقیق با اندام طبیعی هماهنگ نشده باشد، موجب ایجاد اختلافاتی می گردد. در این مواقع پیشنهاد می شود جهت بررسی اختلافات در خصوص ساخت عضو مصنوعی بدن به کارشناس رسمی پزشکی مراجعه گردد. کارشناس با ارزیابی آسیب وارد شده به فرد و نوع پروتز ساخته شده  به حل اختلاف می پردازد. در صورتی که متخصص مقصر شناخته شود، باید تمام هزینه های ساخت یک پروتز جدید را متقبل شود. در صورتی که در زمینه مربوطه به کارشناس نیاز داشتید، می توانید با شماره های ما تماس حاصل فرمایید. همکاران ما آماده ارایه خدمات به شما می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *