وسائط نقلیه ریلی

ارزیابی انواع لوکوموتیو ها از سوی کارشناس رسمی دادگستری وسائط نقلیه ریلی

[ad_1]

لوکوموتیو‌ها در واقع همان موتور‌هایی هستند که واگن‌های قطار را به حرکت در می‌آورند. از لحاظ نوع ساخت، طراحی و قدرت موتور نیز می‌توان انواعی از لوکوموتیو‌ها را از هم تفکیک نمود. مانند انواع لوکوموتیو gm. منظور از ارزیابی لوکوموتیو‌ها در واقع بررسی قدرت لوکوموتیو، کیفیت آن و اظهار نظر در خصوص این موارد است. که ممکن است در جریان خرید و فروش و تعیین کارآیی و تعمیرات و غیره اهمیت داشته باشد. کارشناس رسمی دادگستری وسائط نقلیه ریلی در این خصوص اظهار نظر خواهد کرد.

از لحاظ کاربردی لوکوموتیو‌ها نیز به باری و مسافربری و تلفیقی قابل دسته بندی هستند. و از لحاظ نوع مصرف سوخت نیز می‌توان بخاری، دیزلی، برقی توربینی، هیبریدی و فیول سل را از هم تفکیک نمود. البته خود این لوکوموتیو‌ها را نیز می‌توان به دسته بندی‌های متفاوت و متنوع تری نیز دسته بندی کرد برای مثال موتور‌های دیزلی خود به دیزل الکتریک، هیدرولیک و مکانیک قابل تقسیم بندی هستند.

کارشناس رسمی دادگستری وسائط نقلیه ریلی با انواع مختلف لوکوموتیو‌هایی که عنوان کردیم آشنایی کامل دارد. خصوصا لوکوموتیو‌هایی که در داخل کشور مورد استفاده هستند. این لوکوموتیو‌ها ممکن است از طرف شرکت‌های مختلف داخلی و خارجی مورد تعمیرات قرار بگیرند به همین دلیل در صورت اختلاف در هزینه تعمیرات لوکوموتیو کارشناسان ما در خصوص آن اظهار نظر خواهند کرد. از سوی دیگر بروز خسارت به لوکوموتیو‌ها نیز آن‌ها را نیازمند به ارزیابی می‌کند. برای مثال تصور کنید که در یک ایستگاه راه آهن سانحه‌ای رخ داده است که به تعدادی از واگن‌ها و لوکوموتیو‌ها آسیب وارد شده است در این مورد از کارشناس رسمی وسائط نقلیه ریلی جهت ارزیابی میزان خسارت وارده به لوکوموتیو‌ها استفاده می‌شود.

از سوی دیگر بسیاری از لوکوموتیو‌هایی که کارآیی خود را از دست می‌دهند و یا به دلیل فرسودگی امکان استفاده از آن‌ها وجود ندارد از خطوط راه آهن خارج و از طرق مختلفی به فروش می‌رسند. اظهار نظر در خصوص وضعیت لوکوموتیو‌ها و همچنین قیمت آن‌ها بر عهده کارشناسان مذکور است.

ارزیابی لوکوموتیو‌ها دلایل مهم دیگری نیز دارد. برای مثال لوکوموتیو‌های موجود در خطوط مترو را در نظر بگیرد. با توجه به اهمیت استفاده از لوکوموتیو‌ها و همچنین اهمیت تطبیق کاربری هر لوکوموتیو با وضعیت واگن‌ها و یا خطوط راه آهن کارشناس وسائط نقلیه ریلی در خصوص قدرت، سرعت و وضعیت نهایی لوکوموتیو‌ها اظهار نظر می‌کنند.

از سوی دیگر اگر لوکوموتیو‌ها عامل بروز حوادث مختلف مانند سانحه در خطوط ریلی شوند کارشناسان ما به اظهار نظر در خصوص آن‌ها می‌پردازند. برای مثال تعویض تراکشن‌های موتور لوکوموتیو از نمونه‌های مختلف به دیگری مانند ac به dc معمولا با توجه به مختصات هر لوکوموتیو و تخصص افراد صورت می‌گیرد به همین دلیل کارشناسان ما در صورت ایجاد چنین تغییرات و بروز همزمان حوادث در خصوص آن بررسی‌های لازم را انجام خواهند داد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *