وسائط نقلیه ریلی

تعیین میزان هزینه خدمات ریلی جهت حل اختلاف در موراد بروز خسارت از سوی کارشناس رسمی دادگستری وسائط نقلیه ریلی

حمل و نقل در حوزه ریلی زمینه ایجاد خدمات متنوعی را فراهم کرده است. از حمل سوخت گرفته تا حمل مسافر و حمل خودرو و حمل مواد غذایی و حتی حمل دام و طیور در حال حاضر به وسیله واگن‌های مختلف صورت می‌گیرد. هزینه حمل خودرو با قطار و یا سایر هزینه‌های حمل و نقل ریلی معمولا توسط کارشناسان حمل و نقل و ترابری بررسی می‌شود اما موضوع مورد اهمیت در این یادداشت ارتباط بین هزینه خدمات ریلی و کیفیت خدمات است. چرا که در بسیاری از موراد کیفیت نامطلوب خدمات ریلی باعث آسیب رسیدن به اموال و دارائی‌های افراد می‌شود. از این رو به کمک کارشناس رسمی دادگستری وسائط نقلیه ریلی به بررسی این موضوعات پرداختیم.

هزینه حمل و نقل خودرو با قطار چندان زیاد نیست. برای تهیه بلیت حمل خودرو با قطار ابتدائا باید بررسی کنید که آیا شهر‌های مبدا و مقصد چنین امکانی را دارند یا خیر. در صورت امکان جابجایی هزینه‌ای بین صد و پنجاه و تا سی صد هزار تومان بسته به مسیری که دارید باید پرداخت کنید. اما کیفیت این خدمات چگونه است. در صورتی که فردی مدعی شود در مسیر به وسیله نقلیه او خسارت وارد شده باشد چگونه باید این ادعا را مورد بررسی قرار داد؟

و یا مثال های دیگری را می‌توان در نظر گرفت. حمل و نقل دام و طیور و یا حمل و نقل سوخت و مواردی از این قبیل. و یا در نظر بگیرد هنگامی که مقدار زیادی گوشت به وسیله واگن‌های یخچال دار حمل می‌شود در صورتی که خرابی واگن باعث آسیب رساندن به مواد غذایی شود چگونه باید گزارشی در خصوص این تخلف تهیه نمود. پاسخ این پرسش‌ها در ارزیابی‌های کارشناس دادگستری وسائط نقلیه ریلی است.

کارشناس رسمی وسائط نقلیه ریلی به بررسی وضعیت واگن ها، لوکوموتیو، و ارتعاشات احتمالی و یا نقص فنی در واگن‌ها و لوکوموتیو می‌پردازد. برای مثال در صورتی که کارشناس تشخیص دهد ارتعاشات انتهای واگن زمینه بروز خسارت به خودرو را وارد کرده است و یا خرابی چرخ‌ها و انتقال حرارت به یخچال دلیل خرابی واگن یخچال دار بوده است. قاضی پرونده راحت‌تر می‌تواند در خصوص مسئولیت خسارت اظهار نظر نماید.

بنابراین در صورتی که در جریان مسافرت با قطار خسارتی به وسایل شما و یا در جریان حمل و نقل به کالا‌های شما خسارتی وارد شده باشد می‌توانید با مراجعه به کارشناس وسائط نقلیه ریلی ارتباط بین نقص فنی قطار و بروز خسارت را مشخص و از این طریق اقدام به دریافت خسارت خود نماید. حتی در مورادی کیفیت نامناسب خدمات حمل و نقل و اعلام نارضایتی مشتری در دریافت خدمات می‌تواند زمینه‌ای برای استرداد وجوه پرداختی توسط شرکت حمل و نقل ریلی باشد که در شرایط حمل و نقل کالا‌ها از طریق قطار هم قید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *