امور آموزشی

کلاس آموزش حسابداری

در سال های اخیر رشته و حرفه حسابداری جایگاه ویژه ای در بین دانشجویان و کارجویان پیدا کرده است. چرا که علی رغم محدودیت های یافتن شغل برای بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه ، اما حسابداران معمولا مشکل کمتری برای پیدا کردن شغل و کار مناسب در مقایسه با سایر تحصیل کرده ها دارند. به همین دلیل بسیاری از افراد با مدارک مختلف در مقاطع و رشته های گوناگون، با هدف پیدا کردن شغل و درآمد مناسب اقدام به حضور در کلاس های آموزش حسابداری می کنند.

در این مقاله سعی شده است که راه های مختلفی که شما می توانید برای آموزش حسابداری طی کنید تا حدی تشریح شود و شما بتوانید بهترین تصمیم گیری را برای اینکه چگونه و از چه طریقی حسابدار شوید انجام دهید.

کلاس آموزش حسابداری در موسسات آموزشی آزاد

اگر می خواهید بدون هیچ محدودیتی و به سرعت وارد یکی از دوره های آموزشی حسابداری شوید و در کلاس های درس آن شرکت کنید و مدرک آن هم برای شما اهمیتی ندارد، موسسات آموزشی آزاد بهترین گزینه برای شما خواهند بود. کلاس آموزش حسابداری در موسسات آموزشی آزاد ممکن است با ۳ نفر یا ۳۰ نفر دانشجو برگزار شود و سطح کیفیت آن بسیار متفاوت است. برخی از کلاس ها دارای مدرس بسیار مجرب و کارآزموده است و بعضی دیگر از کلاس های درس با کیفیت نه چندان خوب برگزار می شود.

کلاس های آموزش حسابداری معمولا در شهرهای بزرگ مثل تهران، اصفهان، شیراز و یا مشهد بیشتر متمرکز می باشند و لذا متقاضیان حضور در این کلاس ها، می توانند بین آنها مقایسه کرده و بهترین آنها را برای آموزش حسابداری انتخاب نمایند.
 


کلاس آموزش حسابداری در آموزشگاه های فنی و حرفه ای

اگر هدف شما در از شرکت در کلاس های آموزش حسابداری به غیر از یادگیری و حرفه آموزی، دریافت مدرک هم می باشد، به شما کلاس های آموزشی در آموزشگاه های فنی و حرفه ای را پیشنهاد می کنیم. شما پس از شرکت در این دوره های آموزشی و با معرفی به سازمان فنی و حرفه ای و شرکت و قبولی در آزمون مربوطه می توانید مدرک مهارتی در دوره آموزشی را دریافت کنید. هر چند که این مدرک تحصیلی با مدارکی که در کلاس های برگزار شده در دانشکده های دانشگاه فنی و حرفه ای به فارغ التحصیلان اعطاء می شود یکسان نمی باشد اما ممکن است برای شما کفایت کند. . درباره آموزش حسابداری در آموزشگاه های فنی و حرفه ای از جمله ارزش مدارک تحصیلی آن در مقالات دیگر توضیحات کامل ارائه شده است.

کلاس آموزش حسابداری در دانشگاه فنی و حرفه ای

اگر شما دیپلم حسابداری از هنرستان داشته باشید می توانید به راحتی و بدون کنکور وارد رشته حسابداری در دانشگاه فنی و حرفه ای شوید و بعد از ۲ سال مدرک کاردانی (فوق دیپلم) از این دانشگاه دریافت کنید. تفاوت کلاس های آموزش حسابداری در دانشگاه فنی و حرفه ای با سایر دانشگاه ها در این است که دانشجویان فنی و حرفه ای بیش از سایر دانشجویان کلاس های عملی دارند و مهارت بیشتری پیدا می کنند و در نتیجه بعد از فارغ التحصیلی آمادگی بیشتری برای کار کردن خواهند داشت.

فراموش نکنید که شما به عنوان کاردان حسابداری می توانید در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کرده و در صورت قبولی در کلاس های دوره کارشناسی حسابداری، اطلاعات بیشتری درباره این حرفه بدست آورید و با دانش و تخصص بیشتری وارد بازارکار شوید.

کلاس های آموزشی حسابداری دانشگاه فنی و حرفه ای معمولا در آموزشکده های این دانشگاه که در شهرهای مختلف وجود دارد تشکیل می شود.

 کلاس آموزش حسابداری در دانشگاه

در صورتی که شما دارای دپلم نظام قدیم یا مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید در یکی از رشته های انسانی، تجربی و یا ریاضی هستید، می توانید رشته حسابداری را برای تحصیل در دانشگاه انتخاب کنید. دوره آموزشی حسابداری در دانشگاه ها معمولا ۴ ساله است و در مقطع کارشناسی دانشجو پذیرش می شود.

دانشگاه های دولتی، دانشگاه آزاد، دانشگاه ها و موسسات آموزشی غیر انتفاعی و دانشگاه پیام نور در رشته حسابداری دانشجو جذب می کنند و شما می توانید با توجه به رتبه کنکور و علاقه و شرایط خود یکی از آنها را انتخاب کنید و در نهایت مدرک لیسانس بگیرید.

کلاس خصوصی آموزش حسابداری

اگر تمایلی به حضور در کلاس های درس و دانشگاه را ندارید، وقت شما خیلی محدود است و می خواهید هرچه سریعتر آموزش ببینید و یا اینکه هزینه آموزش برای شما مهم نیست می توانید مدرس خصوصی بگیرید و در کلاس خصوصی آموزش حسابداری! شرکت کنید.

اگر شما معلم خصوصی داشته باشید می توانید زمان تشکیل کلاس را با وقت و نظر خود تنظیم کنید و سرعت پیشرفت درس ها را خودتان تعیین کنید. کلاس حسابداری شما در دست شماست و قانون آن را خودتان مشخص می کنید.

کلاس مجازی آموزش حسابداری

امروزه که دنیای مجازی تمام زندگی ما را احاطه کرده است، چرا ما از مزایای آن استفاده نکنیم.  برگزاری دوره های آموزشی به صورت آنلاین در خیلی از کشورها مرسوم است و هزینه های آموزش را به شدت کاهش داده است. اما در کشور ما آموزش حسابداری در فضای مجازی بیش از آنکه به صورت آنلاین باشد از طریق بسته های مولتی مدیا به مخاطبان عرض می شود. به عبارت دیگر شما با خرید یک بسته آموزشی مولتی مدیا (شامل چند لوح فشرده CD یا DVD) می توانید حضور در چندین ساعت و بلکه چند ده ساعت کلاس آموزش حسابداری را در خانه خود تجربه کنید.

در برخی از این بسته های آموزشی آزمون های پایانی هم در انتهای هر فصل آموزشی طراحی شده است که می توانید میزان یادگیری خود را بوسیله آن بسنجید.

این نوع آموزش را برای کسانی که وقت کافی برای حضور در کلاس ندارند، کلاس های آموزش حسابداری در نزدیک محل کار یا زندگی آنها وجود ندارد و یا اینکه می خواهند هزینه کمتری برای آموزش پرداخت کنند، توصیه می کنیم.
 


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *