نقشه برداری

جانمایی پلاک ثبتی در ورامین

مفهوم جانمایی پلاک ثبتی از دو واژه جانمایی و پلاک ثبتی گرفته شده است. جانمایی به معنای تعیین و جای گذاری موقعیت یک نقشه در جای واقعی خودش است. پلاک ثبتی هم یک شناسه و کد ثبتی می باشد که برای هر ملک به صورت منحصر به فرد تعیین می گردد. با این توضیح میتوان به این استدلال رسید که دو واژه جانمایی و پلاک ثبتی به معنای عملیات ثبتی است که منجر به تهیه نقشه یو تی ام ورامین می شود و در نهایت به معنای” جانمایی پلاک ثبتی ” است.

انجام امور نقشه برداری جانمایی پلاک ثبتی در ورامین بوسیله عملیات امور حقوقی و مهندسی به شکل بسیار گسترده صورت می گیرد. جانمایی پلاک ثبتی یک فعالیت کاملا تخصصی است که فقط توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته امور ثبتی صورت می پذیرد. توجه داشته باشید که بوسیله نقشه جانمایی پلاک ثبتی آشکار می گردد موقعیت ملک در ورامین با مساحی مشخص دارای چه پلاک ثبتی و با چه حدود اربعه ای می باشد.

کاربرد جانمایی پلاک ثبتی در ورامین

در شرایط خاص در ورامین مثل موارد زیر میتوان از جانمایی پلاک ثبتی استفاده کرد. همچنین میتوان توجه داشت که جانمایی سند را می توانیم هم رده با سند مالکیت دانست.

– جانمایی پلاک ثبتی برای تداخل پلاک های ورامین

– جانمایی پلاک ثبتی جهت پیدا کردن املاک گمشده ورامین

– جانمایی پلاک ثبتی جهت استعلام ثبتی املاک ورامین

جانمایی ثبتی ( جانمایی سند) یا دیگر اسامی که عوام مالکین ان را نام گذاری می کنند ” جانمایی سند ” پروسه ای می باشد.برای تعیین مکان ثبتی و زمینی دقیق یک ملک در سیستم مختصات یو تی ام. اگر بخواهیم آن را علمی تربیان کنیم جانمایی پلاک ثبتی در واقع قرار دادن موقعیت مساحی سند در نقشه اولیه در زمان تفکیک است.

 

یادگیری جانمایی پلاک ثبتی:

بعنوان مثال هنگامی که یک سند در دست شما قرار دارد جهت جانمایی پلاک ثبتی و مشخصات حدود اربعه سند موارد زیر را میتوان بیان نمود:

شش دانگ پلاک ثبتی 78 اصلی 462 فرعی مفروز و مجزی شده از پلاک 98 فرعی از 78 اصلی به متراژ 50.000 متر مربع با حدود اربعه شمالا به طول 200 متر به خیابان 20 متری، شرقا 250 متر به پلاک 358 فرعی، جنوبا به طول 200 متر به پلاک 199 فرعی، غربا به طول 250 متر به پلاک 375 فرعی واقع در مزرعه ورامین

 

آیا جانمایی پلاک ثبتی در ورامین مقرون به صرفه می باشد؟

با توجه به افزایش قیمت زمین در شهرستان  ورامین در هر صورت جانمایی پلاک ثبتی به شما مالکین محترم شهرستان ورامین توصیه می شود. این را باید اضافه کرد که به عنوان نمونه جهت جانمایی یک سند در ورامین به متراژ 1200 متر هزینه تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی آن ملک به انداره ارزش ریالی 2 متر از آن زمین می باشد. با این حساب ایا از نگاه شما جانمایی پلاک ثبتی مقرون به صرفه است؟

مراحل انجام کار جانمایی سند ثبتی به دلیل بار حقوقی فراوان لازم است توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته امور ثبتی انجام گیرد.

سیاست تیم کاری و کارشناسان در این زمینه جهت انجام امور ثبتی از جمله جانمایی پلاک ثبتی، تهیه نقشه یو تی ام بر مبنای صداقت و اصول سوگند نامه نظام مهندسی است. برای مثال جهت جانمایی سندهای قدیمی ( شاهنشاهی ) اولین قدم باید سند ملک را باید مورد بررسی قرار داد و در صورت موجود بودن سوابق ثبتی و امکان جانمایی پلاک ثبتی به مالک اعلام می گردد که جانمایی ملک شما انجام می شود. پس از اعلام هزینه کارشناسی و اعلام میزان زمان مورد نیاز مبلغی به عنوان بیعانه دریافت می گردد و شروع فعالیت جانمایی پلاک ثبتی آغاز می شود .

برخی کارشناس ها مبالغی را از مالکین بعنوان بیعانه جهت جانمایی سند دریافت می کنند و پس از مدتی به مالک اعلام می شود که جانمایی سند شما امکان پذیر نیست. تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی با تهیه نقشه یوتی‌ام دو پروسه کاملا مجزا است. تهیه نقشه یوتی‌ام زمانی انجام می شود که جای ملک مشخص باشد و مهندس نقشه برداری بوسیله گیرنده مولتی فرکانس متصل به سامانه شمیم ( جی پی اس شمیم ) نقشه ملک شما را تهیه و ممهور به مهر کارشناسی می کند.

اما در پروسه تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی ( جانمایی سند ) باید ابتدا کار کلیه نقشه های ثبتی منطقه که همگی روی کاغذ های قدیمی ترسیم شده اند مورد بررسی قرار گیرند. پس از بررسی نقشه های ثبتی قدیمی تیم کارشناسی ما توسط عملیات کارتوگرافی نقشه های ثبتی قدیمی را به نقشه های رقومی یا نقشه اتوکد در سیستم مختصات یو تی ام تبدیل می کنند.

پس از تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی و دریافت مختصات گوشه های ملک، مختصات های ملک روی زمین میخ کوبی میشود.

چطور از وضعیت ملک خود توسط جانمایی پلاک ثبتی مطلع شویم؟

جهت اطلاع از وضعیت ثبتی هر ملک در قبل از هر چیزی پلاک ثبتی ملک را نیاز داریم؛ و در راستای دسترسی به پلاک ثبتی باید از روش جانمایی معکوس پلاک ثبتی استفاده نماییم .

 در این روش پس از برداشت گوشه‌های دقیق ملک در سیستم مختصات یو ‌تی ‌ام UTM ، برداشت ملک را بر روی اطلاعات و نقشه‌های ثبتی موزاییک‌ شده در سیستم مختصات یو‌ تی‌ ام UTM محل ملک قرار می‌دهیم و پلاک ثیتی محل وقوع ملک را بدست می آوریم. سپس با مراجعه به دفتر اسناد رسمی آخرین وضعیت ثبتی ملک را بدست می آوریم.

 این پروسه بسیار گسترده و فنی می باشد زیرا نیازمند دانش نقشه برداران کارشناسان دادگستری – امور ثبتی است در نتیجه ای امر مهر کارشناسان رشته های دیگر (مانند کارشناسان دادگستری رشته راه و ساختمان و یا رشته عمران-عمران) مورد قبول اداره ثبت نمی باشد.

در صورت عدم دسترسی به نقشه یو تی ام UTM جانمایی پلاک ثبتی که در ان هم موقعیت دقیق چهار گوشه ملک در سیستم مختصات یو تی ام و هم شماره پلاک اصلی و فرعی ملک و در صورت وجود شماره قطعه تفکیکی ملک به اضافه هر اطلاعات تکمیلی مانند اینکه این پلاک مفروز و مجزی شده از کدام قطعه فرعی بوده است.

 اگر شما صاحب ملک باشید این امکان وجود ندارد که از وضعیت ثبتی ملک مطلع شوید. بنابراین قبل از مراجعه به اداره ثبت و اتلاف وقت خود، از یک کارشناس رسمی امور ثبتی در راستای تهیه مدارک مورد نیاز و موثق از ملک استفاده نمایید.

داده های گردآوری شده باید حتما به صورت نقشه و حتما ممهور باشد. اطلاعات شفاهی و یا نوشته شده با خودکار بر روی نقشه به دلیل احتمال جعل ، به هیچ عنوان قابل قبول واحد های ثبتی نمی باشد.

 در نقشه های یو تی ام UTM استاندارد باید اطلاعات موقعیت و پلاک ثبتی ملک به صورت تایپ شده و کامپیوتری باشد که امکان جعل یا تغییر آن مقدور نباشد. بعضا مطلع می شویم برخی کارشناسان با خودکار و به صورت دست نویس موقعیت پلاک ثبتی ملک را گواهی می نمایند که این امر از یک کارشناس رسمی دادگستری بسیار بعید می باشد.

به همین منظور این نوع نقشه ها به دلیل اینکه شاید تحریف شده باشند و جعل اعداد و شماره ها، مورد قبول اداره ثبت نمی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *