تاسیسات ساختمانی

برآورد قیمت تاسیسات ساختمانی

تاسیسات ساختمانی چه در ساختمان‌های اداری و تجاری و چه در کارگاه‌ها و کارخانجات جزئی لاینفکی برای ادامه کار یا زندگی هستند. به همین دلیل هم معمولا در ساخت و ساز‌ها توجه ویژه ای به تاسیسات می‌شود. در موارد متععدی چون بروز اختلاف میان کارفرمایان و پیمانکاران و خریداران و فروشندگان تجهیزات ساختمانی جهت پیگیری امور نیاز است تا یک گزارش رسمی در خصوص وضعیت تاسیسات مکانیکی ساختمانی و قیمت آن‌ها تهیه شود. گزارش فوق توسط کارشناسان ما در حوزه تاسیسات ساختمانی تهیه می‌شود.

تاسیسات ساختمانی عبارت اند از مواردی چون، مکانیک، برق، عمران و معماری جهت احداث سیستم های گرمایشی و سرمایشی، سیستم آبرسانی، سیستم گاز رسانی، سیستم اطفای حریق و غیره. این سیستم ها اگر به صورت صحیح و طبق استاندار اجرا شوند، موجب جلوگیری از اتلاف انرژی و صرفه جویی در هزینه ها می گردد.

برای مثال سیستم‌های جدید سرمایشی و گرمایشی که در ساختمان‌های نوساز و مراکز تجاری بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد به دلیل آن که شرایط خاصی را برای نصب و اجرا می‌طلبد گاها باعث اختلاف می‌شود و از سوی دیگر در مواردی نیز ما شاهد نوعی کلاهبرداری در خرید و فروش این اجناس و یا به اصطلاح گرانفروشی هستیم.

تاسیسات ساختمان شامل تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی می باشد که آسایش و آرامش ساکنین  را فراهم می کنند. تاسیسات مکانیکی شامل سیستم گرمایشی و سرمایشی، تهویه مطبوع، تاسیسات بهداشتی، آتش نشانی، سیستم های بخار و هم چنین سنا، جکوزی و استخر و غیره می باشد. تاسیسات برقی ساختمان هم شامل سیستم های روشنایی، تلفن، اطفاء حریق، اعلام حریق، آنتن مرکزی و دوربین مدار بسته و غیره میشود. در ادامه به اهمیت تعیین قیمت تاسیسات ساختمانی اشاره می کنیم.

ساختمان سازی به افراد خبره در زمینه های طراحی و اجرا  نیاز دارد. در میان پیمانکاران، افرادی موفق  هستند که با حداقل هزینه، حداکثر کیفیت را ارائه دهند. به همین جهت برآورد هزینه ساخت آپارتمان از جمله تاسیسات ساختمان بسیار مهم می باشد. تجهیزات ساختمانی یکی از مواردی است که هزینه های زیادی را شامل می شود و برای تعیین دقیق هزینه ها، نظر کارشناسانه بسیار مهم می باشد. در این راستا کارشناس تاسیسات ساختمان با تعیین قیمت تاسیسات ساختمانی از جمله قیمت سیستم اطفا حریق، قیمت سیستم تهویه مطبوع، قیمت سیستم دوربین مدار بسته و موارد دیگر  به شما در مقدار بودجه لازم برای خرید تاسیسات ساختمانی کمک می کند.

ممکن است به دلیل آتش سوزی یا نوسان برق به تاسیسات ساختمانی خسارت وارد شود. در این صورت فرد یا شرکت برای اینکه بتواند میزان خسارت وارد شده را برآورد کند، باید به کارشناس تاسیسات مراجعه نماید. کارشناس با تعیین قیمت تاسیسات ساختمانی، میزان خسارت را مشخص می کند. در صورتی که اختلافی بین کارفرمایان، مشاوران و پیمانکاران در امور تاسیسات ساختمانی وجود داشته باشند، می توانند از نظر یک کارشناس تاسیسات کمک بگیرند.

کارشناس به دلیل تسلط کامل به تاسیسات اعلم در بازار از جمله، سیستم های هوشمند سازی، سیستم دزدگیر وآلارم، سیستم تهویه مطبوع و موارد دیگر، می تواند نظرهای منسجمی ارایه دهد.  هم چنین در صورتی که شرکت یا سازمانی قصد تغییر تاسیسات ساختمانی خود را داشته باشد، می تواند با مراجعه به کارشناس تاسیسات از قیمت تمام شده برای خرید تاسیسات جدید مطلع شود. شرکت ها، سازمان ها و نهاد هایی که برای تهیه ترازنامه مالی، اظهار نامه و حساب سود و زیان به برآورد قیمت تاسیسات ساختمانی نیاز دارند، می توانند به کارشناسان متخصص مراجعه نمایند.

در صورتی که برای تعیین قیمت تاسیسات ساختمانی برای امور ساخت ساز، تعیین خسارت، رسیدگی به اختلاف بین کارفرمایان، مشاوران و پیمانکاران در امور تاسیسات ساختمانی، تهیه ترازنامه، اظهار نامه و صورت سود و زیان به کارشناس متخصص نیاز داشتید، با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید و یا به سایت www.exp48.ir  مراجعه نمایید. همکاران ما آماده ارایه خدمات به شما می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *