باغبانی

نظر کارشناس رسمی دادگستری باغبانی درباره میوه های ارگانیک

کارشناس در خصوص بررسی میوه های ارگانیک می تواند از روش هایی چون بررسی اصلاح ژنتیکی، بررسی سم های استفاده شده، بررسی شرایط محیطی کشت آنها استفاده می کند تا اطلاعات لازم در خصوص میوه های ارگانیک و غیر ارگانیک را در دسترس قرار بدهد. میوه های ارگانیک معمولا بسیار محبوب بوده و انرژی فراوانی هم دارند. نحوه تشخیص میوه های ارگانیک با استفاده از معیار کمی و کیفی است. کارشناس در خصوص میوه های ارگانیک می تواند به ارزیابی شرایط محیطی و ارزیابی محصولات بپردازد.

معرفی میوه های ارگانیک

میوه های ارگانیک در واقع میوه هایی هستند که در شرایط مطلوب کشت شده اند. به طور مثال از خاک مرغوب برای تولید این محصولات استفاده می شود، برای تولید آنها از کود های سمی مضر استفاده نمی شود، به صورت پیوسته به آنها رسیدگی می شود و در نهایت از گاز های مصنوعی و یا اصلاح ژنتیکی و همچنین رنگ های خوراکی در آنها استفاده نمی شود.

نحوه تشخیص میوه های ارگانیک

کارشناس با توجه به مواردی مانند رنگ، نوع بافت، اندازه و بو می تواند در نحوه تشخیص میوه های ارگانیک استفاده کند. در محصولات ارگانیک رنگ میوه ها کم رنگ و یا خیلی پر رنگ نیست، نوع بافتشان خیلی سفت و یا خیلی نرم نیست، اندازه شان خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک نیست، بوی طبیعی خود را دارند. کارشناس می تواند با استفاده از روش هایی چون آزمایش خاک و آب و هوا و روش پرورش به صورت کیفی موارد مربوط به شرایط محیطی را مورد بررسی قرار بدهد. و از طریق استفاده از بانک های اطلاعاتی و عکس ها و استفاده از آزمایشات مختلف میوه ها و محصولات را از نظر کیفی و کمی مورد ارزیابی قرار بدهد.

قیمت گذاری میوه های ارگانیک

کارشناس در خصوص قیمت گذاری میوه های ارگانیک نیز می تواند تمامی موارد را مورد بررسی قرار بدهد و با توجه به میزان زمان صرف شده در آن و ناحیه تولید محصولات اظهار نظر نماید. کارشناس رسمی دادگستری باغبانی نسبت به تعیین قیمت میوه های ارگانیک از آمار و ارقام های سالیان گذشته و بررسی نرخ تورم و مالیات هم در قیمت گذاری استفاده می کنند.

کارشناس رسمی دادگستری گیاه پزشکی می تواند نسبت به محصولات گیاهی و همچنین میوه ها ارزیابی انجام داده و تاثیر آنها در سلامت جامعه را تعیین نماید. اختلافاتی که عمدتا در خصوص خرید و فروش و معاملات این حوزه وجود دارد چه در عرصه داخلی و چه به صورت صادرات و واردات توسط کارشناسان ما مورد بررسی قرار گرفته و خسارات ناسی از این موضوع نیز مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *