تئاتر سینما هنرهای نمایشی

کارشناسی رسمی سینما و هنرهای نمایشی

کارشناس رسمی دادگستری سینما و هنرهای نمایشی

  کارشناس رسمی دادگستری سینما و هنرهای نمایشی یکی از تخصص هایی است که دادگستری جهت انجام وظایف و پیشبرد اهدافش به آن نیاز دارد. تخصص های مورد نیاز دادگستری در یازده دسته تقسیم بندی می شوند که کارشناس رسمی دادگستری در دسته فنون هنری قرار می گیرد ، از این رو می توان کارشناس رسمی دادگستری فنون هنری هم به آن گفته شود.

  آزمونهایی که از طرف مراکز مربوطه جهت انتخاب داوطلبان و متقاضیان این زمینه ی تخصصی برگزار می شود بر اساس نیازهای دادگستری بوده و از این رو روند منظم و همه ساله ای جهت برگزاری و پذیرش داوطلبان وجود ندارد و همانطور که گفته شد برگزاری آزمونهای پذیرش براساس نیاز به افراد متخصص انجام میگیرد.

  کارشناس رسمی دادگستری سینما و هنرهای نمایشی براساس توانایی و تخصصی که دارد وظایف خاصی را عهده دار می شود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. از نظر دسته بندی کارشناس رسمی سینما ، کارشناس رسمی دادگستری تئاتر و کارشناس سینما و هنرهای نمایشی در دسته فنون نمایشی قرار می گیرند.

 

وظایف کارشناس رسمی دادگستری سینما و تئاتر و هنرهای نمایشی

 همینطور که از عنوان این رشته پیداست وظیفه ی اصلی این کارشناسان در حیطه ی سینما و تئاتر و بطور کلی هنرهای نمایشی است. یک کارشناس رسمی دادگستری باید بتواند یک فیلم را بخوبی و بطور کامل بررسی کند و در واقع بررسی فیلم های سینمایی را برعهده دارند. فیلم ها چه سینمایی باشند و چه تلویزیونی باید مورد تحلیل یک کارشناس  سینما و هنرهای نمایشی قرار بگیرد و همچنین باید جنبه ی اجتماعی فیلم و تاثیری که بر جامعه و اقشار مختلف جامعه دارد مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد.

علاوه بر توانایی تحلیل و دیدگاه شخصی کارشناس سینما و هنرهای نمایشی ، نظرات مردم در مورد فیلم مورد مطالعه می تواند کمک بسیار خوبی در جهت بررسی آن اثر باشد. در واقع جامعه پسند بود یک اثر تاثیر زیادی بر تایید شدن آن اثر دارد.

  البته حیطه ی کاری کارشناس دادگستری هنرهای نمایشی به اینجا ختم نمی شود ، این کارشناسان در مورد تئاترهای برگزار شده هم وظایفی برعهده دارند ، بطور مثال حفظ ارزش های مادی و معنوی پدیدآورندگان آثار و همچنین طبقه بندی کیفی این آثار بر عهده ی این کارشناسان است. و در آخر لازم به ذکر است که در رابطه با برگزاری نمایشگاه های مختلف هنرهای نمایشی اعم از نمایشگاه های عکس  و یا جشنواره های فیلم های سینمایی نظر این کارشناسان بسیار مهم و تعیین کننده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *