پرستاری

تشریح مسئله ی ترمیم پرده ی بکارت توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته مامایی

مطابق اطلاعاتی که کارشناس رشته مامایی مطرح میکند ، پرده بکارت تحت عواملی ممکن است دچار پارگی گردد. مانند فعالیت های ورزشی سنگین ، جراحی های درناحیه لگن ، انجام مقاربت و نزدیکی و خودارضایی درصورت وارد کردن یک شی به داخل واژن و … .البته ناگفته نماند که بعضی ازافراد هستند که به طورطبیعی پرده ی بکارت ندارند.
اگرچه پرده ی بکارت پاره شود ولی با جراحی هایی قابل ترمیم خواهد بود که به طورخلاصه در زیر شرح داده شده و برای کسب اطلاعات بیش ترمی توان به کارشناس رسمی رشته مامایی رجوع کرد.
۱) شیاف پلاستیک ممبرین یا شیاف واژن که پرده بکارت را ترمیم می کند. به این صورت که نیم ساعت قبل از رابطه جنسی در واژن خود قرار دهد و مایع قرمز رنگی را به بیرون انتشار می دهد. در درستی این روش ، شک وجود دارد .
۲) روش آلوپلنت که یک پیوند محسوب شده و یک هفته قبل از ازدواج انجام می شود .
۳) روشی که لبه های پرده بکارت درسه لایه سوچور (بخیه) زده می شود .
۴) هایمنوپلاستی که برای بهبودی۶ هفته زمان نیاز دارد. توصیه می شود بعد از این عمل ۳ماه تا ۶ماه از رابطه ی جنسی خود داری شود تا بهبودی حاصل یابد .
۵) روش لیزر که تا حدودی می تواند بعد ازعمل ترمیم پرده ی بکارت ، محل ترمیم را ناپدید کند.
۶) روشی که مورد تایید قرار نمی گیرد، روش تغذیه می باشد و دراین روش پرده ی بکارت ترمیم نمی شود. طبق این روش به فریب خوردگان مدتی داروی اسهال آور داده شده و بعد از مدتی به آن ها توصیه می شود که میوه و آجیل بخورند !
زنی که پرده ی بکارت خود را در رابطه ی جنسی نامشروع از دست داده و اقدام به ترمیم آن کند ، باتوجه به قانون های 647 و 554 ، دادگاه با هم اندیشی کارشناس رسمی دادگستری رشته مامایی ، او و دکترش را به حبس در زندان محکوم خواهد کرد . چون اقدام آن ها ، دیگران را فریب می دهد و این اقدام ، دروغ در ازدواج محسوب خواهد شد . مگر این که دختر در اثر تجاوز و علل دیگری بجز رابطه ی جنسی و خودارضایی  و … دچار پارگی پرده ی بکارت خود شده باشد.
البته پزشکی قانونی با همکاری کارشناس دادگستری رشته مامایی می تواند اقدام ترمیم روی پرده ی بکارت راتشخیص دهند.
پس در یک جمع بندی می توان گفت وقتی عفت دختر به یغما نرفته و در اثر حوادثی مانند تصادف و تجاوز، دختر پرده ی بکارت خود را از دست داده باشد ، این عمل می تواند انجام شود. ولی اگر دختر در اثر روابط نامشروع باکره بودنش را از دست داد ، این عمل غیرمجازتلقی خواهد شد. درصورتی که این عمل باعث فریب شوهرشود ، باعث فسخ شدن ازدواج و قطع شدن مهریه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *