حسابداری و حسابرسی

تهیه ترازنامه مالی از سوی کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی برای خارج از کشور و امور مهاجرت

برای انجام مهاجرت به کشور‌های مختلف نیاز به جمع‌آوری اطلاعات قابل قبول و معتبری از وضعیت مالی و دارایی‌های خود دارید. معمولا هر کشوری نیز نوع خاصی از اطلاعات و مدارک را با استاندارد‌های خاصی می‌پذیرد بنابراین این که به نیوزلند سفر می‌کنید یا به استرالیا و با کانادا و آمریکا نحوه تهیه ترازنامه مالی حداقل از لحاظ استاندارد‌ها تفاوت‌های معنا داری خواهد داشت.

یکی از کارهایی که کارشناس رسمی دادگستری حسابداری و حسابرسی می تواند انجام بدهد تهیه ترازنامه مالی برای مهاجرت به کشور های مختلف است. تهیه ترازنامه مالی برای کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید یک کار پر دقت است که نیاز به تحلیل مناسب دارد. چنانچه بخواهید ترازنامه مالی خود را تهیه کنید می توانید برای بررسی به کارشناس رسمی حسابداری و حسابرسی بسپارید تا اظهار نظر نماید.

مفهوم دقیق ترازنامه به میزان دارایی های شخص باز می گردد. در ترازنامه میزان کامل بدهی های جاری، بدهی های غیر جاری و بلند مدت، میزان حقوق های پرداختی، میزان درآمدها و غیره به درج می شود.  مهم ترین مواردی که در ترازنامه مالی مورد توجه کارشناس رسمی قرار می گیرد شامل موارد زیر است:

حساب های جاری: شامل حساب هایی می شود که  میزان مبالغ دریافتی فرد به آن واریز می شود. اهمیت حساب‌های جاری در تهیه ترازنامه مالی، میزان حداقلی است که معمولا برای انجام امور مهاجرت و دریافت ویزا‌هایی مانند ویزای سرمایه گذاری صورت می‌گیرد.

املاک و مستغلات: میزان دقیق املاک و زمین هایی که به نام شخص است. تعیین قیمت دقیق آن را کارشناس رسمی دادگستری ساختمان انجام می‌دهد اما تهیه و تنظیم صورت حساب‌ها به وسیله کارشناس حسابداری و حسابرسی انجام می‌شود.

سرمایه گذاری های کوتاه مدت و بلند مدت: میزان دقیق سرمایه گذاری های کوتاه مدت و بلند مدتی که شخص در طی یک سال انجام داده است. این مورد نیز مانند سایر موارد نیاز به توجه به جزئیات روند‌های مالی و تهیه گزارشات حسابداری دارد.

مهم ترین ویژگی ترازنامه مالی این است که وضعیت مالی شخص را در این لحظه نمایش می دهد و برای بررسی وضعیت مالی و درآمد ها و پرداخت های سال آینده اطلاعات کاملی در دسترس قرار نمی دهد.

برای هر کشور مهاجر پذیر اروپایی یا امریکایی طبق اصول و قوانین خودشان ترازنامه مالی خاصی اهمیت دارد و با توجه به ترازنامه ای که دریافت می کنند ویزا و اقامت شما را تایید می کنند. این کشور ها برای احراز هویت ترازنامه نیاز به مدارک و سند املاک و حساب های دریافتی دارد. لذا برای تهیه ترازنامه مالی به ذکر املاک و دارایی ها دقت داشته باشید. کارشناس دادگستری حسابداری و حسابرسی نسبت به تهیه ترازنامه نیاز به اطلاعات و سند دقیق دارد.

کشورهایی نظیر کانادا، اتریش، آلمان و سوئد از جمله کشورهایی هستند که از طریق سرمایه گذاری اقامت می دهند. از آن جا که معمولا انجام امور مهاجرت بسیار وقت گیر، پر هزینه و دردسر ساز است لذا توصیه می‌شود که در شیوه تهیه ترازنامه دقت خاصی صورت بگیرد چرا که در صورت عدم رعایت استاندارد‌ها بی شک صدور ویزا برای افراد با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

سرمایه گذاری در بسیاری از کشورها امکان پذیر است. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری جزء آسان ترین راه های اخذ اقامت است. به همین دلیل در مورادی که ویزای سرمایه گذاری قرار است صادر شود تهیه ترازنامه اهمیتی بیش از پیش پیدا خواهد کرد. لذا توصیه می‌کنیم حتما از کارشناسان رسمی و معتبر در این زمینه استفاده نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *