آمار

طراحی و ارزیابی سامانه های رایانه ای آماری از سوی کارشناس رسمی دادگستری آمار

یکی از صلاحیت های کارشناس رسمی دادگستری آمار، طراحی و ارزیابی سامانه های رایانه ای آماری می باشد. بسیاری از پژوهش ها و برنامه ریزی های بزرگ هر کشور یا حتی شرکت و سازمان ها نیاز به اطلاعات دقیق آماری دارد که بتوان بر اساس آن صحیح ترین تصمیمات را اتخاذ نمود و به همین جهت نیاز به کارشناسان رسمی آمار حائز اهمیت است. به عنوان مثال تمام آماری که مراکز آمار به صورت سالانه در حوزه های مختلف از جمله ازدواج و طلاق، سرقت، خودکشی، فرار، مبتلایان به اختلال هویت جنسی، مواد مخدر،  ایدز، ضرب و جرح، قتل عمد، تخریب، آمار زندانیان، خشونت خانگی، کودکان خیابانی و غیره  اعلام می کنند، توسط کارشناسان آمار ارزیابی و تحلیل می شود.

کارشناسان آمار با طراحی سامانه های رایانه ای آمار، به ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮونده های ﻗﻀﺎﻳﻲ کمک می نمایند. به این صورت که از ﻃﺮح دعاوی تکراری در ﻣﺮاﺟـﻊ ﻗﻀﺎﻳﻲ جلوگیری کرده و دﺳﺘﺮﺳﻲ ﺑﻪ آراي ﻣﺮاﺟﻊ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻗﻀﺎﻳﻲ و ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ را در کوتاه ترین زمان امکان پذیر می کنند. در واقع هر مرکز قضایی برای ایجاد طرح شکایت یا دعوا، ارجاع پرونده، احضار متهم، ابلاغ اوراق قضایی و نیابت قضایی به‌صورت الکترونیکی، می تواند به کارشناسان با صلاحیت ما در حوزه آمار مراجعه کرده تا سامانه‌ رایانه‌ای آمار بنا به درخواست آنها طراحی گردد.

با توجه به اهمیت دسترسی به اطلاعات راهبری و حمل نقل برای عموم مردم و مسیولین، کارشناسان آمار اقدام به طراحی سامانه آماری برای  اطلاع رسانی از آخرین وضعیت تونل و پل ها، سیستم های حمل و نقل شهری، تصادفات رانندگی، ایمنی و بهسازی راه ها و غیره نموده اند. افرادی که دوست دارند از آمار موضوعات ذکر شده مطلع باشند، می توانند این نرم افراز را در موبایل خود نصب نمایند.

در صورتی که شرکت، سازمان و نهاد ها قصد آگاهی از وضعیت انبار، حضور و غیاب کارکنان، نیروی های استخدامی و غیره را داشته باشند، می توانند با مراجعه به کارشناسان رسمی آمار درخواست طراحی سامانه آماری بدهند.

 ارزیابی و طراحی سامانه رایانه ایی آمار توسط کارشناسان آمار نه تنها در مراجع قضایی، بلکه در سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی هم قابل اجراست. در صورتی که بنا به هر دلیلی به دنبال ارزیابی اطلاعات آماری  شرکت یا سازمان خود هستید، می توانید با کارشناسان ما در این حوزه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *